15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkına Atatürk Büstü Koyulmalı
Aybastı’mızın ve insanların uğrak yeri, akciğeri olan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkına yeniden çevre düzenlemesi ve tadilatla çok amaçlı kullanılabilecek bir meydan kazandırılıyor.
Çalışmalar bittiğinde artık insanlar daha rahat nefes alabilecek. Birçok amaçla da kullanıma açılabilcek bu alan Aybastı için önemli bir konumda bulunuyor. Belediyenin kuruluşundan bu yana hep aynı alanda yapılan açık hava mitingleri de burada yapılabilir duruma gelecek. Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’ın girişimleriyle gerçekleşen bu hizmet için ilçe belediyemizden bir kuruş çıkmıyor, Esenyurt Belediyesi tarafından finansmanı sağlanıyor. Şimdiden Aybastı halkı adına Esenyurt Belediye Başkanına teşekkür ederiz.
Dini bayramlarımızda bayramlaşmaların yapıldığı şehitler parkına Atatürk Büstü ya da Aybastı’ya yakışır bir Atatürk heykeli koyulmalı. Resmi bayramlarda halkımıza uzak olan, küçük bir alan olan Aybastı Mal Müdürlüğü binası önündeki çelenk sunma programları da artık 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri parkında yapılır. Resmi bayramlar ve anmalar tüm vatandaşların içerisinde daha elverişli bir alanda yapılabilir.
O anlamda ilçemizin tek akciğeri olan bu parka Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün büstü koyulmalıdır diyoruz. Yetkilileri duyarlılığa davet ediyoruz. Aybastı halkının temennisi de bu yöndedir.
  Etiketler