2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Başlıyor
2017-2018 yılı eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlıyor. Yeni eğitim – öğretim yılının ilk ders zilinin çalması ile öğrenciler tekrar okulları dolduracak.
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına rağmen Aybastı’da Milli Eğitim Müdürlüğüne hala bir isim atanmadı. Giden Milli Eğitim Müdürünün yeri vekaleten doldurulmuş durumda. Aybastı bundan önceki 4 yılda eğitim camiasında büyük kayıplar yaşadı. Okullaşmanın durduğu, eğitim seviyesinin düştüğünü, okullarda kalitenin düştüğü bir 4 yılı geride bırakan Aybastı’da Muzaffer Bolat döneminde yerli eğitimciler de ilçeden kaçırıldı. Siyasiler tarafından sahip çıkılan ve kendi evlatlarının gitmesine göz yuman Aybastı’lı siyasiler bu defa yanlış yapmamak için ince eleyip sık dokuyorlar. Milli Eğitimi 4 yıl işgal eden birinin ilçeden gitmesi ile tekrar eski düzeni yerine getirmek istiyorlar.
Aybastı’da Okullardaki öğretmenlerin dile getirmeseler bile memnun olmadıkları bir eğitim ortamının olduğunun farkında olan yetkililer 2017-2018 eğitim-öğretim yılında başarıyı hedefliyorlar.
  Etiketler