2018 YILI BİTTİ
2018 yılı geride kaldı. Aybastılı vatandaş son yerel seçimler olan 2014 yılından bu güne baktığı zaman verilen sözler 5 senedir nerede sorusunu soruyor. Aybastı Gözlem Gazetesi olarak 2018 yılını başlıklar halinde değerlendirerek siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz;
Yatırımlar Sözde Kaldı
2014 yılında yapılan yerel seçimlerinde, 2015 genel seçimlerinde, referandum seçimlerinde ve son olarak 2018 genel seçimlerinde Aybastı halkına verilen sözlerin birçoğu askıda kaldı. Aybastı halkının beklediği bir çok hizmet henüz başlamadan bitti. Aybastılı siyasiler 2018 yılında sınıfta kaldı.
  • Aybastı Devlet Hastanesi yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başladı. Vatandaşların rahatlıkla muayene olacakları ortam yaratılmış olsa da yetersiz uzman sayısı yine Aybastılı hastaları Fatsa-Ordu-Samsun hastanelerine mecbur bırakıyor. Aybastı’nın siyasi kanadı C Sınıfı olma konusunda başarısız oldu.
  • Sadece şehir merkezinde yaşayan vatandaşların değil Aybastı’nın tümünün gündemini oyalayan ve beklentisi olan Kültür Sarayı fiyasko ile sonuçlandı. Aybastı’yı kafasından silen Enver Yılmaz Kültür Sarayı inşaatı alanından hafriyatı aldı, Aybastı’nın göbeğine bir çukur bıraktı. Siyasetin Ordu kanadı seyirci kalırken Aybastılı vatandaşlar tarafından Enver Yılmaz büyük bir tepki çekti.
  • Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz 5 yılı tamamlayamadan görevinden alındı. Sergilediği tutum ile Ordu’da kavga siyasetini körükleyen yapılaşma Ordu Büyükşehir Belediyesinden AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından uzaklaştırıldı. Enver Yılmaz’ın görevden alınması ile birlikte göreve gelen Engin Tekintaş son birkaç ay içerisinde ilçeler ile Büyükşehiri tekrar uyumlu bir yapıya getirmeyi başardı.
  • Aybastı Belediyesi kendi imkanları dahilinde çalışmalarını sürdürdü. Özellikle her mahallede beton kaplama yol çalışmaları devam etti. Kendi hizmet ağında büyük bir problem yaşamadan 2018 yılını tamamlayan Aybastı Belediyesi yeni yıla girerken hizmetlerini de sürdürüyor.
  • Büyükşehir Belediyesi tarafından söz verilen istimlak gerçekleşmedi. Hacıeminoğullarına ait olan binanın istimlak edilip Aybastı merkezin genişleyeceği sözü verildi. Fakat bina hala yerinde duruyor.
  • Ordu Valiliği tarafından özel ödenek ile ve Aybastı Belediyesi tarafından araç temini ile boşaltılan Sanayii Sitesi arsası olduğu gibi duruyor. 2018 yılı biterken sanayii sitesi hala başlamadı.
  • Aybastı’ya yeni bir akciğer olacak olan çevre yolu için bir çalışma yapılmıyor. Hala başlamayan çevre yolunun 2019 yılı içerisinde başlanıp başlanmayacağı ise şimdiden merak konusu oldu.
 
 
  Etiketler