912.AYBASTI PERŞEMBE YAYLASI ŞENLİKLERİ MUHTEŞEM BİR GÜREŞ ŞÖLENİYLE SONA ERDİ
OBB ve Aybastı Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği,Pazartesi gününden beri çeşitli etkiliklerle devam eden 912.Aybastı Perşembe Yaylası Şenlikleri son gün yapılan güreşlerle sona erdi.
Tarihi Kırkpınar gibi çok eskiye dayanan Aybastı Perşembe yaylası şenlikleri,güzel bir havanın olması sebebiyle vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi. Binlerce aracın par etmeye yer bulamadığı şenliklerde eşsiz doğasıyla perşembe yaylası gelenleri adeta büyüledi. Hele hele ilk defa gelenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.Günlerce öncesinden karavan ve çadırlarıyla adeta yaylaya kamp kuran misafirler bir hafta boyunca devam eden programlarlala adeta iyi bir tatil geçirmiş oldular.
Güreşler onbinlerce güreş meraklısının tribünlerde yerini almasından sonra başladı.Er meydanında yüzlerce güreşçi rakiplerini yenebilmek adına kıran kırana mücadele etti.
Programa OBB Başkanı Enver Yılmaz'ın yanında,Ordu Ak parti milletvekilleri Op.Dr.Şenel Yediyıldız,Ergün Taşçı,Metin Gğndoğdu,CHP Ordu milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun,Dr.Mustafa Adıgüzel,MHP Ordu miletvekili Cemal Enginyurt,Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,Ordef Başkanı Celalettin Dervişoğlu,Genel sekreter Sezer Turan,Esof Başkanı Selami Aydın, İlçe Belediye Başkanları,STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Cazgırların manileriyle er meydanına dağılan güreşçilerin mücadelesini tribünler heyecanla izledi.
Perşembe yaylasının girişine OBB tarafından güreşlerin anısına yakışacak şekilde yapılan güreşçi heykelinin açılışını protokol gerçekleştirdi.
Açılış konuşmasını Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar gerçekleştirdi.programda daha sonra programa katılan milletvekilleri bir konuşma yaparak vatandaşı selamladılar.
Konuşmaların sonunda Başkan İzzet Gündoğar konuşmacılara birer buket çiçek verdi.
Yayla ağalığı yarışmasında yeni çıkan ağa adaylarının arasında geçen yılın ağası Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı İlyas Karayel bu yılda 185 bin Tl vererek ağalığı tekrar aldı. Ağa İlyas Karayel protokol ile tribünleri dolaştı ve vatandaşları selamladı
Baş güreşlerinde Nedim Gürel ve Recep Kara karşı karşıya geldi.Recep kara iyi bir mücadele sonunda rakibini yenerek 912.Perşembe yayla şenliklerinin Baş pehlivanı olarak adını tarihe yazdırdı. Madalyasını OBB Başkanı Enver Yılmaz taktı.
Program fotoğraf çekimiyle sona erdi.