Afad'dan Hasar Tespiti
Aybastı’da yaşanan dolu yağışı sonrası Ordu Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ekipleri doludan hasar gören evlerde ve araçlarda hasar tespitinde bulundu.
Ordu Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ekiplerinin hasar tespit çalışmalarını Aybastı Kaymakamı Yusuf Beran Vuran ve Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar yerinde inceleyerek bilgi aldı. AFAD ekiplerinin hasar tespit çalışmalarına Ordu Büyükşehir Aybastı İtfaiye Müfrezesi, Aybastı Belediyesi, İlçe Kaymakamlık Personeli, Mal Müdürlüğü Personeli de katıldılar.
Hasar tespitleri yapıldıktan sonra dolu vuran mahallelerde yapılan incelemeler sonrası açıklama yapan Yusuf Beran Vuran, “Aybastı Belediye Başkanımız İzzet Gündoğar ile birlikte dolu yağışından etkilenen mahallerimize Devlet olarak  ve Belediyemiz olarak geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunduk. Vatandaşlarımızın tüm acılarının bizim acımız olduğunu, onların yanında olduğumuzu gösterdik. ” dedi.
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ise yaptığı açıklamada;
‘’ Sayın Kaymakamımız Yusuf Beran Vuran’ın da söylediği gibi zarara uğrayan, mağdur olan hemşehrilerimizi ziyaret ettik. Devletimizin tüm kurumları adına geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. İnşallah Devletimiz, Hükümetimiz, Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve Belediyemiz vatandaşlarımızın zararlarını imkanları dahilinde karşılamaya çalışacaktır. ‘’ dedi.
Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklamada;
"Yağan dolu neticesi oluşan zararları tespit etmek üzere Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un talimatıyla AFAD İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Ordu Valiliği YİKOB ve Aybastı Belediyesinde görev yapan teknik personellerden bir komisyon oluşturulmuştur. Oluşturulan komisyon Aybastı ilçesinde 3 gün boyunca zarar tespit çalışmalarını sürdürmüş olup, yapılan çalışmalar neticesinde; Aybastı ilçemizin 13 mahallesinde 809 konutun çatısının zarar gördüğü tespit edilmiştir.Ayrıca, araçlarla ilgili zarar tespit çalışmaları Aybastı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülmektedir." denildi.
  Etiketler