AK Parti’de En Güçlü Aday Adayı İzzet Gündoğar
Aybastı genelinde yapılan araştırmalar neticesinde AK Parti’nin ve diğer partilerin gösterecekleri adaylar içerisinde en güçlü aday İzzet Gündoğar olarak belirlendi. Kendi partisi olan AK Parti dışında CHP seçmeninin %30’u, MHP seçmeninin %20’si İzzet Gündoğar’a oy verebilirim dedi. Aybastı genelinde ise %67 oranında ‘’Destekliyorum ‘’ cevabı çıktı.
İki dönemdir AK Parti’den Aybastı Belediye Başkanı olarak seçilen İzzet Gündoğar yapılan anketlerde açık ara fark ile gidiyor. Her siyasi partinin seçmeninden oy alacağı söylenen İzzet Gündoğar’ın aday adaylık sürecinde de en şanslı aday olduğu belirtiliyor. AK Parti genel merkezi bu seçimlerde özellikle halk nazarında karşılığı olan adayları vatandaşların karşısına çıkaracak. Yapılan anketlere göre de İzzet Gündoğar’ın bu kriteri fazlası ile tamamladığı görülmekte.
Kasım ayında yapılacak olan aday adaylığı başvurularında kimlerin olacağı henüz netlik kazanmamışken yapılan kulislerde İzzet Gündoğar’ın en güçlü isim olduğu konuşuluyor. İki dönemlik Belediye Başkanlığı görevinde halk ile iç içe olması da gücü elinde tutmasına yardımcı oldu deniliyor. İnternet üzerinden sosyal medya aracılığı ile yapılan anketlerde de vatandaşın büyük bir kısmı İzzet Gündoğar ismini öne çıkarıyor.