AK Partide Numan Kurtulmuş İkinci Adam Oldu
‘’ AK Parti’nin ana gövdesini oluşturan kadronun vazgeçilmezi haline gelen Ordulu Numan Kurtulmuş İkinci Adam oldu. Aybastı’da yaşanan Protokol Kavgasından sonra gündeme ‘’ Ben Kavganın Olduğu Yerde Olmam’’ açıklamaları ile düşen ve İstanbul’dan meclise giren Numan Kurtulmuş Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra gelen ikinci adam olmayı başardı. Siyasi hayatında sürdürdüğü istikrarlı yükselişin AK Partiye de yararı oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden sonra özellikle Ordu’da ve ilçelerinde Numan Kurtulmuş teşkilat içerisinde denge unsurunu oluşturdu. ‘’
İki dönem Ordu’dan AK Parti Milletvekili olarak meclise giren ve Başbakan yardımcılığı ve Hükümet Sözcülüğü yapan, ardından Turizm Bakanlığı görevinde bulunan Hemşehrimiz Numan Kurtulmuş yeni dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra ikinci adam konumuna getirildi.
AK Partinin ağır toplarından biri olan Numan Kurtulmuş Aybastı Perşembe Yaylasında yaşanan Protokol Krizinin ardından ‘’ Ben Kavganın Olduğu Yerde Olmam’’ açıklamasını yapmış, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Ordu yerine İstanbul 3. Bölge Birinci sıradan Milletvekili adayı yapılmıştı. AK Parti 18 Ağustos tarihinde yaptığı 6. Olağan Kongresinde Hemşehrimiz, Ordu’nun gururu Numan Kurtulmuş 50 kişilik MKYK Parti Meclisine girme başarısını da gösterdi. Hemen akabinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kendilerini AK Parti Genel Başkan Yardımcılığına getirdi. Numan Kurtulmuş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra gelen ikinci adam konumuna gelmiş oldu. Ordulu Hemşehrimiz ve gururumuz Numan Kurtulmuş’u tebrik eder, görevinde başarılar dileriz.