ANADOLU İMAMHATİP LİSESİ Okul Arazisi Devir İşlemi Tamamlandı
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı  İmam Hatip Lisesi arsasının devir işlemi tamamlandı. Okul arsası için tahsis edilen Ortaköy Mahallesindeki arazinin Milli Eğitim Bakanlığına devir işlemleri Belediye Başkanı Gündoğar tarafından gerçekleştirildi.
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar gelişmeyi sosyal medya üzerinden takipçileri ile paylaştı.  Aybastı Tapu ve Kadastro Müdürlüğündeki devir işleminden sonra; "Aybastı ilçemizde yıllardır eğitim hayatına devam eden ve binlerle ifade edilecek sayıda ülkesini ve milletini gönülden seven insanlar yetiştiren Aybastı İmam Hatip Lisemizin mevcut binası yeterli olmadığından, yeni bir eğitim binasına ihtiyaç vardı. Bunun için yaptığımız girişimler neticesinde 2017 yatırım programına aldırdığımız yeni İmam Hatip Lisesi binası için arsa sorununu da Aybastı Belediyesi olarak biz üstlenmiştik.
İlçemiz Ortaköy mahallemizde yaklaşık 6 dönüm araziyi 1.100.000 gibi maliyetle Aybastı Belediyesi olarak tüm işlemleri tamamlayıp bugün tahsis işlemlerini de tamamlayıp Eğitim camiası için İmam Hatip camiası Aybastı’mız için çok çok güzel ve olması gereken hayırlı ve güzel bir işi bugün tamamladık." Dedi