İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Aybastı Haberleri 29.11.2019, Son Güncelleme: 29.11.2019

AY-KA-DER Faaliyete Başladı

Uzun zamandır üzerinde çalışılan, Aybastı’yı kalkındırmayı, belirli projelerden yararlandırmayı ve siyasetin dışında bir oluşum ile ilçeye kazanımlar elde ettirmeyi amaçlayan dernek faaliyetlerine başladı. Her görüşten, her düşünceden Aybastılının bir araya gelerek ortak noktada buluşturan derneğin amaçları yapılan genel kurulda bir kere daha tekrar edildi.

AY-KA-DER’in öncelikli amaçlarından biri Aybastı’nın eksikliklerini görerek, bu konuda yerel yönetim ile işbirliği içerisinde, ulusal ya da uluslararası fonlardan alınan hibe ve desteklemelerden yararlanarak, ilçeye sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda bir takım yatırımlar kazandırabilmek olacak. Aybastı’nın sosyal ve ekonomik açıdan hak etmediği bir yerde bulunduğunu belirten AY-KA-DER göç sorununu, gelen memurların ilçede kalmamasını, sağlık sorununu, turizmden yeterince payın alınamaması sorununu ve bunlar gibi birçok sorunu değerlendirerek çatısı altında bulunan yönetim kurulu ve dernek üyelerinin tümü ile çözüm yollarını arayacak bir oluşum içerisine girdiler.

Yapılan genel kurulda görevlendirmelerde yapılarak çalışma komisyonlarında bulunan isimlere kendi alanlarında görevler verildi. Resmî olarak faaliyete başlayan derneğin yönetim kurulunda Aybastı Kaymakamı, Aybastı Belediye Başkanı, her meslekten üyeler olduğu gibi Prof. Dr. Ramazan Altuntaş, Prof. Salim Şengel gibi isimler de yer aldılar. Dernek kendi içerisinde geniş çaplı bir çalışma ağı oluşturdu.

Derneğin en önemli özelliklerinden birisi de her görüşten Aybastılının aynı çatı altında buluşması oldu. Farklı görüşlerde, farklı ideolojileri savunanlardan oluşan fakat ortak amacın Aybastı olduğu bir dernek memlekete fayda sağlamak için yola çıktı. Tüm dernek üyeleri ortak bildirisinde şu sözlere yer vererek neyi amaçladıklarını ortaya koymuş oldular;

“ Derneğimizi, hiçbir kişi, grup ve kuruluşun çıkarlarına alet etmeyeceğimize, her zaman şeffaflık ve dürüstlüğü esas alacağımıza, toplumsal uzlaşı ve meşrutiyete önem vereceğimize, bölgesel ve ulusal değerleri dikkate alacağımıza, görevlendirme ve istihdam sağlamada ehliyet ve liyakat ilkelerinden ödün vermeyeceğimize, her türlü sorunu istişare ile çözeceğimize, Aybastı’nın ortak çıkarları dışında hiçbirimizin bu harekette maddi manevi herhangi bir menfaat sağlamayacağına tüm Aybastı halkı huzurunda söz veriyoruz. “
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar