Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar;2018 yılında ilçenin beklentileri ve yapacaklarımız
‘’ Beklentimiz 2017 yılında başlayan ve şuan durdurulan Kültür Merkezi, Spor alanları ve içerisinde Hizmet Binası olan kompleksi de devam ettirip tamamlayarak halkımızın hizmetine sunulmasıdır. Aybastılılar’ın beklediği hizmetlerin başında gelmektedir.’’
Geçen hafta 2017 yılının genel değerlendirmesini gazetemize yapan Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar bu hafta da 2018 yılında Aybastı için nelerin olacağı konusunda bilgi verdi. Aybastı Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Hükümet tarafından hangi hizmetlerin yapılacağını açıkladı.
2018 yılı içerisinde yapılacak olan yatırımlar Aybastı Belediye Başkanı Gündoğar tarafından şu şekilde açıklandı;
‘’ Öncelikle 2018 yılının tüm heşehrilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum. 2018 yılı Aybastımız için ve aynı zamanda bizim de 2’nci dönemimiz olmasıyla bir final yılı olacaktır. İnşallah hizmetler açısından merkez hükümetimiz, Büyükşehir ve Aybastı Belediyesi olarak 2018 yılında altın bir çağ yaşanacak diye düşünüyorum.
Özellikle Hükümetimizin hizmetlerinden olan ilçe Belediyemizin de gayretleri ile meydana çıkan Aybastı Devlet Hastanemiz bitmiş ve 2018 yılında hizmete girmiş olacak. C sınıfı statüsü için de takibini yapıyoruz. Bu problemi de çözmüş oluruz diye düşünüyorum.
Hemşehrilerimizin Aybastı’da Toplu Konut talepleri vardı. Şuan ihale aşamasına getirildi ve Şubat ayı içerisinde ihalesi yapılacak. 2018 yılında 100 dairelik Toplu Konut İnşaatına başlanılmış olacak.
9 yıldır peşinde olduğumuz ve çalışmalarını başlattığımız, şuan hafriyat çalışmaları devam eden Aybastı Küçük Sanayii Sitesi de Mart ayında tekrar ihaleye çıkacak. Hafriyat problemini biz çözüyoruz. İnşallah bu defa ihaleye girmede problemler yaşanmayacak. 2018 yılında 100 dükkanlık Küçük Sanayi Sitesi inşaatına başlanacağına inanıyorum.
İstanbul’da iş hayatına devam eden dostumuz, hemşehrimiz Ortaköylü İş Adamımız Orhan Güner Beyin destekleri ile, tamamen onun yüklenici olması ile Ortaköy Mahallesine ilk ve orta okul binası başlanıp bitirilecek.
2017 yatırım programına aldığımız Aybastı İmamhatip Lisesi ile alakalı Aybastı Belediyesi olarak biz kamulaştırma çalışmalarında sonlara yaklaştık. Ocak ayı gibi en geç Şubat ayı içerisinde kamulaştırmasını tamamlayıp Milli Eğitime teslim edeceğiz. 2018 yılı içerisinde de %99 İmam Hatip Lisesi ve Kompleks inşaatına Ortaköy Mahallesinde başlanmış olacak.
Aybastı Dernekler Federasyonumuz tarafından yaklaşık 8-9 yıldır mücadele verdiğimiz YÖK Tarafından onaylanan, bina probleminden dolayı açamadığımız Meslek Yüksek Oklulu inşaatına Küçükyaka Mahallesinde başlanacak. 2018 yılı içerisinde büyük ölçüde belki de tamamen bitirileceğine inanıyoruz.
Aybastı Perşembe Yaylası imar çalışmalarının sonlarına yaklaştık. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’ta bu konuyu titizlik ile takibine dikkat ediyor. İnşallah 2018 yılının Nisan Mayıs aylarında Perşembe Yaylasının imar planı bitmiş olacak. Sonraki süreçte mülkiyet çalışmaları devam edecek.
Aybastı-Fatsa arasındaki 52 km’lik yolun geri kalan 22 km’lik kısmının paket halinde ihale edilmesinin takibini yapıyoruz. Muhtemelen Nisan-Mayıs ayında geri kalan yolun ihalesi paket olarak yapılacak.
Aybastı Belediyesi olarak bizim önümüzdeki sene yaklaşık 10 km daha beton yol hedefimiz var. 1 milyon adet parke ile çevre düzenlemesi hedeflerimiz var.
Perşembe Yaylasında tavşan tepe veya başka bir alana karavan turizmini ilgilendiren girişimlerimiz olacak. Karavanları ile gelen ziyaretçilerimizin konaklayabilecekleri bir alan oluşturacağız. Bakanlığımızdan gerekli destekleri aldığımızda 2018 yılında Aybastı’nın hizmetine sunacağız.
2018 yılında hastahane yeni binasına taşınınca mevcut otogar binamızda gerekli onarım ve düzenlemeleri yaparak şehirler arası otogarımızı direkt olarak oraya taşıyacağız.
Aybastı-Küçükyaka köprüsü arasındaki karayolunu genişleterek kaldırım çalışmalarını başlatacağız.
Büyükşehirin de ilçemizde sıcak asfalt, beton yol, soğuk asfalt gibi çalışmaları olacak. Aybastı-Armutlu arası, Çakırlı’da, Alacalar, Düzyayla gibi alanlarda çalışmalar yapılacak.
Beklentimiz 2017 yılında başlayan ve şuan durdurulan Kültür Merkezi, Spor alanları ve içerisinde Hizmet Binası olan kompleksi de devam ettirip tamamlayarak halkımızın hizmetine sunulmasıdır. Aybastılılar’ın beklediği hizmetlerin başında gelmektedir. Bu bağlamda da bu çalışmaların devam edeceğine ve hizmete sunulacağına da inanıyoruz.
2018 yılı içerisinde yapılacağını söylediğimiz hizmetler ilçemize geldiği zaman Aybastılı hemşehrilerimizin şu hizmet de gelse diye düşündüğü birçok yatırımın tamamlanmış ya da başlamış olacağına inanıyorum. Şimdiden tüm ilçemize hayırlı olsun diyorum.
2018 yılının ilçemize, ilimize ve ülkemize, Tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.’’ Dedi.