Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar Müjdeyi Verdi
‘’ Aybastı’ya C Sınıfı Hastane Hayırlı Olsun’’
Bölge hastanesi niteliği taşıyan ve Kabataş ile birlikte birçok komşu yerleşim yerlerindeki vatandaşlara hizmet veren Aybastı Devlet Hastanesinin C Sınıfı olması için çalışmalar yürütülüyordu. Ankara ziyaretinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret eden İzzet Gündoğar Aybastı’ya müjdeyle döndü. 
Aybastı Devlet Hastanesi yıkılarak yerine yeni hastane yapımına başlanılmış ve 50 Yataklı 15.000 m2 kapalı alanlı Hastane inşaatı bitmek ve yakında hizmete sunulmak üzere olup Aybastı Halkının beklentisi olan Yeni hastanemizin bir üst statü olan C sınıfına alınması hususu Dün Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCANİle yaptığı görüşme neticesinde olumlu cevabı alıp Aybastılılara Aybastı Devlet Hastanesinin statüsünün değiştiğini Belediye Başkanı İzzet Gündoğar'ı arayarak haber verdi.
Konu ile ilgili Aybastı Belediye Başkanı Gündoğar açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada;
‘’Her mekanda Ak Parti Teşkilatımızın tüm kademeleri ile Aybastı Halkımızın gündemde tutması sonucu Gerçekleşen netice AYBASTI DEVLET HASTANEMİZİN C SINIFI ilçemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun.
Hastanemizin inşaatının ihale edilmesinde çok büyük emekleri olan, Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr Numan KURTULMUŞ'a, Ak Parti Ordu milletvekillerimiz Oktay ÇANAK'a, Metin GÜNDOĞDU'ya, Ergün TAŞÇI'YA Önceki dönem milletvekillerimize, Arsanın alınmasında emekleri ve katkısı olan hemşehrilerimize, Ak Parti İlçe Başkanı Fazlı EREN'e Ak Parti Teşkilatımızın Tüm kademelerine, Son günlerde kamuoyunda Gündemde tutan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin..’’ dedi
Gündemde tutulmasını sağlayan ve binlerce imza toplayan Merkez Mahalle Muhtarı Ömer Elçik de bu müjdeyi tüm Aybastılılar ile paylaşarak hak ettiğimiz hizmeti aldık diyerek mutluluğunu dile getirdi.