Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar Tüm Seçmenlere Teşekkür Etti
2017 Referandum seçimlerine %76’lık bir oranla destek veren Aybastı Ordu genelinde 5. Sırada yerini aldı. Her dönem AK Partiye en çok destek veren ilçeler arasında yerini alan Aybastı referandumda da bu desteğini sürdürdü. Bu kapsamda açıklama yapan Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’ın açıklamarı şu şekilde;
‘’ 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Değişikliği referandumunda Aybastı için çok güzel bir sonuç çıkmıştır. Bu süreçte emeği geçen başta AK Parti ilçe teşkilatımıza, MHP İlçe Teşkilatına, Partili partisiz tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ben her kesimden evet oyunun geldiği düşüncesindeyim. Oy veren herkese teşekkür ediyorum. Vatan ve milleti için hayır vermenin hayrına inanan ve vatan için hayır veriyorum diyen tüm hemşehrilerimizi saygıyla selamlıyoruz. Sonuçta bu bir milletvekilliği seçimi değildi, geleceğimiz için çocuklarımızın geleceği için yönetim sistemini değişiklik seçimiydi. Bizim hedefimiz Aybastı’da %70’in üzerine çıkmaktı. Yaklaşık %76 gibi bir evet oyu çıktı. Aybastılı hemşehrilerim ile gurur duyuyorum. Bu konuda emeği geçen yurt içinden yurt dışından, Ankara’dan, İstanbul’dan işini gücünü bırakıp, okullardan ertesi gün sınavı olacağı halde memleketine gelip oy kullanan genç kardeşlerime teşekkür ediyorum.
Bundan sonra Türkiye için yeni bir süreç başlamıştır. Bu süreçte ülkemiz kazanmıştır. 16 Nisan akşamı seçimin kaybedeni yoktur. Evet diyeni de, Hayır diyeni de kazanmıştır, kaybeden yoktur kazanan 80 Milyon Türk evladıdır. Bizleri en çok sevindirici olay ise Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da oylarımızın %10 oranında artması olmuştur. Oradaki halkın da artık PKK’dan canı yanmış ve ülke politikasını destekleri görülmüştür.
Bundan sonraki süreç Aybastı için daha olumlu yönde geçecektir. Tüm STK’lar ile, muhtarlarımız ile, basınımız ile, partili ya da partisiz Aybastı’ya gönül veren tüm siyasilerimiz ile el ele vererek gönül gönüle vererek Aybastı’nın meselelerini tartışarak en kısa zamanda da sorunları gidermek için kollareı sıvama zamanıdır. Bugün itibarı ile mevcut beton yol, hastane çalışmalarımız devam ediyor. Aybastı sebze hali ile alakalı 3000 metrelik alandaki çalışmalar devam ediyor yaklaşık 2 – 3 ay içerisinde bitirip daha elverişli hali ile Aybastı’ya sunacağız. Önümüzdeki haftalardan itibaren hem Aybastı Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi olarak Perşembe Yaylasında çevre düzenlemesi ve yol çalışmaları, parke çalışmaları tekrar başlayacak. 1 Mayıs’tan itibaren de Büyükşehir Belediyesi Pelitözü ve Alankent asfalt yollarının çalışmalarına başlayıp bitirecek. Aybastı-Çakırlı, Aybastı-Düzyayla ve Aybastı-Armutlu yollarında da çalışmalar başlayacak. Şuanda da Büyükşehir Yukarı Kutlular ve Sarıyar’da yol genişletme ve altyapı çalışmalarını sürdürüyor.
Salı günü yaptığımız Büyükşehir Meclis Toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz Aybastı ile ilgili müjde verdi. Aybastı’da hepimizin beklediği Aybastı Kültür Merkezi ve Spor Kompleksinin Ramazan ayı içerisinde büyükşehirin iftar programında temeli atılacak diye bir açıklama  yapıldı ben ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Çünkü bu proje ilçemizin ve bölgemizin sosyal hayatını renklendirecek bir projedir. İçerisinde yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness salonu, gençlik merkezi, belediye binası olan çok amaçlı bir yatırım yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz Beye teşekkür ediyoruz.  Aybastı İmam Hatip Lisesi binası arsa kamulaştırma çalışmalarına start verdik. Mülkiyet sahibi ile görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah en kısa sürede uzlaşarak çözmek olacaktır. Anlaşamadığımız takdirde de mahkeme sürecini bir an önce başlatarak kamulaştırma işlemini tamamladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığına tapuyu teslim edeceğiz. Aybastı’ya yapılan ve yapılacak olan yatırımların tanıtılmasında en az bizim kadar emeği olan Aybastı Gözlem Gazetesine de teşekkür ediyorum. Sizlere de çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Tekrar bu vesile tüm heşehrilerime 2017 referandumu için teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.’’
Haber : Özkan AKSU