Aybastı Belediyesi Tarafından Bir Sosyal Tesis Daha Açıldı
Yaklaşık her Cuma günü farklı bir mahallede açılış gerçekleştiren Aybastı Belediyesi bu hafta Muratyeri Sosyal Tesislerinin açılışını yaptı.
30 Eylül Cuma günü Cuma namazından sonra Muratyeri Mahallesinde açılışı yapılan Aybastı Belediyesi Murat Yeri Sosyal Tesisinin açılışına İlçe Kaymakamı Refik Özsoy, Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, Siyasi Parti Başkanları, Mahalle Muhtarları, STK Yöneticileri, Kamu Personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışı yapılan Muratyeri Sosyal Tesisinde konuşma yapan Belediye Başkanı İzzet Gündoğar;
‘’ Bu zamana kadar sürdürdüğümüz görevimizde elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Ordu ili genelinde ilklere imza attık, projelerimiz ile öncülük yapmış olduk. Bizim yıllar öncesinden açtığımız Hanımlar Lokali diğer ilçelerde yeni yeni açılmaya başlandı. Bizde tam 3 tane Hanımlar Lokali var ve biri bayanlara yönelik spor salonu olarak hizmet vermeye başlayacak.
Birçok mahallemizde bugün Muratyeri’nde olduğu gibi atıl durumdaki eski okulları, kullanılmayan binaları tadilat ile yenileyerek mahalle sakinlerinin hizmetine sunuyoruz. Bizim yıllar önce başlattığımız bu proje de Büyükşehir’de yeni yeni yapılmaya başlanıyor. Biz her alanda örnek oluyoruz. Bu binada sizlerle seçim döneminde buluştuk. O zaman eski atıl halde kullanılmayan bir bina mevcuttu. O gün sizlere binayı yenileyerek sizlerin düğününüzü, davetinizi, toplantılarınızı yapacağınız bir hal alacak şekilde yapacağımızın sözünü verdik. Ve bugün de açılışını yapıyoruz. Fakat her zaman söylüyorum; Küçükyaka Mahallesine kazandırılan bu tip binaları tüm Aybastı kullanabilir, Bugün Muratyeri’ne açılan bu binayı da Küçükyakalı, Esenlili, Karamanlılı kullanabilir. Bu binalar tüm halkımıza hizmet vermek amaçlı yapılmıştır.
Çalışmalarımız, Projelerimiz elimizde mevcut, tam hız devam ediyoruz. Bugün açılışa katılan İlçe Kaymakamımıza sizler adına teşekkür ediyorum. Hepinize selam ve sevgilerimi sunuyorum.’’ Dedi.
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’ın ardından konuşma yapan İlçe Kaymakamı Refik Özsoy; ‘’ Muratyeri Mahallesine yapılan bu çok amaçlı tesisin mahallemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Atıl durumdaki binaları onararak ilçe yararına olacak şekilde tesise dönüştüren ve bu konuda örnek teşkil eden Aybastı Belediye Başkanına da hizmetlerinin devamını diliyorum. İnşallah hep birlikte Aybastı ve Aybastılı için daha güzel hizmetlere imza atarız. Hepinizi sevgi ile selamlıyor, tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum.’’ Dedi.
Konuşmaların ardından Murat Yeri Sosyal Tesislerinde yemekler katılımcılara dağıtıldı. Yemek programının ardından İlçe Kaymakamı Refik Özsoy ve Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar tarafından sosyal tesisin açılış kurdelesi kesilerek program sona erdi.
Haber: Özkan AKSU