Aybastı Belediyesi Yeni Sebze ve Meyve Pazarı Bitiriyor
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar tarafından yıllardır otobüs yazıhaneleri mevkiisinde açık alana kurulan Pazar yeri aynı istikamette Kapalı Sebze ve Meyve Pazarı olarak yapıldı. Kapalı olarak yapılan sebze ve meyve pazarının 15 Aralık Cumartesi tarihinde açılması planlanıyor.
Yeni Pazar yerinin üstünün kapalı olması ve pazarcı esnafın daha geniş bir alanda modern olarak hizmet verecek olması Pazar esnafını da sevindirdi. Her Cumartesi günü açık alana kurulan Pazar bundan böyle Kapalı Sebze ve Meyve Pazarına açılacak. Bununla birlikte eski Pazar alanında yaşanan trafik sorunu bitmiş, ses ve gürültü kirliliği de ortadan kalkmış olacak. Vatandaşlar ve esnaflar kışın soğuk havadan, yazın ise sıcak havalardan korunmuş olacak, daha rahat bir alışveriş alanı doğmuş olacak.
Açılacak olan Kapalı Sebze ve Meyve Pazarı ile ilgili Pazar Esnafı ile bir araya gelen Belediye Başkanı İzzet Gündoğar istişare toplantısı yaptı. İstişare toplantısının ardından Pazar esnafının yerleri kura çekimi ile belirlendi.