Aybastı’da 1500 Aileye Kömür Yardımı Yapıldı
Aybastı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aybastı İlçe Kaymakamı Refik Özsoy Başkanlığında yardımlarına devam ediyor. Bu sene 1500 aileye 1500 ton kömür yardımı yapıldı. Aile başına bir ton kömür verildi.
Aybastı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanları ile birlikte yardıma muhtaç aileleri yerinde inceleyerek raporlar doğrultusunda yardım elini uzatmaya devam ediyor. 2017 yılı içerisinde 9 Aileye ev yapılırken 25 Ailenin de mevcut evlerinde onarım çalışmaları yapıldı. Aynı zamanda yaşlı, engelli, engelli yakını, çocuk yardımı, asker ailelerine yardım, sağlık yardımı adı altında birçok aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yararlandı.
2017 yılının 10 aylık raporlarına bakıldığında Aybastı genelinde toplam 6181 aileye 4.982.640 (eski parayla 4dört trilyon dokuz yüz seksen iki milyar altı yüz kırk lira) TL yardım yapıldı. Vakıf Başkanı Aybastı Kaymakamı Refik Özsoy ve Vakıf çalışanlarının da sürekli sahada olması yardıma muhtaç ailelere daha erken ulaşılmasında büyük rol oynadı.