İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Aybastı Haberleri 28.02.2020, Son Güncelleme: 28.02.2020

Aybastı’da 3 Okul Boşaltılıyor

Ülke genelinde yapılan denetlemelere eş olarak Aybastı’da da okulların depreme dayanıklılık raporları hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından Aybastı’da bulunan okulların depreme dayanıklılık araştırmalarında ilçede bulunan 3 okulun acil bir şekilde boşaltılmasına karar verildi.
Aybastı’da bulunan ve yapılan karot testiyle depreme dayanıksız olduğu belirlenen okul binalarında okulların boşaltılmasına karar verildi. Aybastı’da son toplantısını yapan kurul kararına göre Atatürk Ortaokulu, Aybastı İmam Hatip Ortaokulu, Armutlu 1 İlk ve Ortaokulu tahliye edilecek. Bu okullarda okuyan öğrenciler için Atatürk Ortaokulu İmamhatip Lisesine, İmamhatip Orta Okulu Merkez İlkokulunu, Armutlu 1 İlk ve Orta Okulu ise Havluiçi Ortaokuluna taşınacak. Eğitim sistemi ise sabahçı-akşamcı olmak üzere ikili sistemde devam edecek.
Bu duruma karşı hazırlıklı olduklarını bildiren Aybastı Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak’tan aldığımız bilgilere göre ilçede 3 okul derhal boşaltılacak. Boşaltılan okulların yıkımı yapılarak aynı yere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar yapılacak. Yaz ayında ise sıkıntısı bulunan diğer okullar için güçlendirme çalışmaları yapılacak.
Üç okul ile ilgili karar bu şekilde verilirken Sefalık ilk ve Ortaokulu için son bir inceleme daha yapılarak okul ile ilgili karar alınacak. Tahliyesi gerçekleşecek okulların yıkımları da kısa süre içerisinde yapılacak.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar