İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Aybastı Haberleri 28.02.2020, Son Güncelleme: 28.02.2020

Aybastı’da Ahır Yangınında 13 Hayvan Telef Oldu

Aybastı Karamanlı Mahallesi sakinlerinden Besici Mehmet Sinan Özer’e ait ahırda yangın çıktı. 24 Şubat Pazartesi günü öğleden sonra çıkan yangın sonucu 13 hayvan telef oldu. 

Besici Sinan Özer’e ait ahırda henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Çevredekilerin fark edip durumu bildirmesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri yönlendirildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürerek kontrol altına alırken, ahırdaki 13 büyükbaş hayvan ise yanarak telef oldu. İtfaiye ekipleri yangın ihbarının hemen ardından olay yerine geldi. İlk müdahale hayvanları kurtarmak amaçlı ahırın içerisine yapıldı. İtfaiye ekiplerinin tüm çabalarına rağmen ahırdan hayvan kurtarılamadı. Çatıdan tutuşan ahırda yangın sebebinin büyük ölçüde elektrikten kaynaklı olduğu tahmin edilirken, olay ile ilgili gerekli soruşturmalar yapılmaya başlandı. 

Aybastı ilçe Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak da yangının çıktığı olay yerine gelerek besici Sinan Özer’e geçmiş olsun dileklerini iletti. Afad ekiplerinin ve ilçe tarımın gerekli tüm çalışmaları başlattığı bildirildi. Yangın günü de AFAD ekipleri ve İl Tarım Müdürlüğünden, ilçe tarım müdürlüğünden ekipler yangın alanına geldiler. Tüm raporlar yerinde tutuldu. 

Çıkan yangın sonucu 13 Büyük Baş Hayvanın telef olması ve mandıranın yanarak tamamen kullanılamaz hale gelmesi, besicinin yaşadığı maddi ve manevi kayıptan dolayı üzüntüsü tüm ilçe halkında üzücü etki yarattı. Aybastı halkı amansız oluşan bu durumdan kaynaklı üzüntüyü besici ile paylaşıp yangın günü kendileri de o anları yaşadılar. Yangının büyük bir ihtimal elektrik kaçağından dolayı çıktığı tahmin edilmekte. Bir afet ile karşı karşıya kalan besicinin yaraları devlet ve yetkili kurumların Aybastı ilçesinde yaşanan bu elim olaya karşı gerekli çalışmaların yapılması sonucunda sarılır.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar