Aybastı’da Doğalgaz Siyasilerin Seçmenlere Oltası Mı ?
Her seçim döneminde belirli projeler vatandaşların önüne sunularak gündemi oluşturur. Son günlerde ise Aybastıi’nın en büyük ve en önce yapılması gereken sorunlarından biri olan doğalgaz meselesi masaya yatırılıyor. Merkez Mahalle Muhtarı Ömer Elçik ile başlayan süreç Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’dan gelen açıklama ile devam etti. Açıklamalar, yorumlamalar, beklentiler devam ederken doğalgaz hakkında netlik kazanan hiçbir gelişme de olmadı.
Konuyu değerlendiren Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar; ‘’Aybastı ilçemize doğal gaz getirilmesi ile ilgili yaklaşık 21 ay önce resmi müracaatımızı yapmıştık.  Ak Parti Ordu Milletvekillerimiz Başta Şenel YEDİYILDIZ, Ergün TAŞÇI ve Metin GÜNDOĞDU vekillerimiz konuyu takip etmekteler.. Enerji Bakanımızla Konu görüşüldü. Aybastı ve Kabataş ilçelerimiz birlikte değerlendirmeye alındı süreç devam ediyor. Tüm hemşehrilerimizin bilgisine saygıyla duyurulur"..dedi. Vatandaş ise bu açıklamanın içerisinde bir netlik aradı, bulamadı.
Vatandaşlar Bozçalı’ya kadar gelen doğalgazın siyasiler tarafından Aybastı’da bir seçim malzemesi olacağını, seçim için bir olta olacağını söyleyerek memleketlerine doğalgaz ile ilgili icraat istediklerini söylemekteler.
  Etiketler