Aybastı’da Futbol Kursu Devam Ediyor
Aybastı Halk Eğitimi Merkezi yaz sezonu boş geçirmedi. Birçok alanda kurs vererek vatandaşlara ve gençlere uğraş kazandıran Aybastı Halk Eğitimi Merkezi bu sene futbol kursunu da kurdu.
Mehmet Ramazan ESER’in usta öğretici-antrenör olarak verdiği kursa çocuklardan ve ailelerden talepler yüksek oldu. Yaklaşık bir aydır süren futbol kursu çocuklarda futbolun gerektirdiklerinin anlaşılmasını sağlarken aynı zamanda kondisyon bakımından da katkı sağlıyor.
Konu hakkında açıklama yapan antrenör M. Ramazan Eser şunları söyledi;
‘’ Aybastı Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılmış olan kursta çocuklar ile birlikte futbol bilgilerimizi paylaşıyor ve tazeliyoruz. Aybastı’da sosyal etkinlik alanlarının kısıtlı olması çocuklar, gençler ve vatandaşlar için büyük sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Bu tür kursların açılması ile birlikte aynı zamanda sosyal faaliyetler de açılmış oluyor. Futbol kursunun açılması spor açısından çok önemli olmakla birlikte zihnin çalışmasını da birinci dereceden etkilemektedir. Mustafa Kemal Atatürk’te spora ve sporcuya çok önem vermiştir. Bizler de Zeki, Çevik ve aynı zamanda ahlaklı sporcular yetiştirmeyi amaçlıyoruz.’’ Dedi. Haber : Özkan AKSU