Aybastı’da Kış Etkili Geçiyor
Aybastı’da etkili olan kar yağışı eğitime de engel oldu. Öğrenciler Ocak ayında toplam bir hafta eğitime ara vermek zorunda kaldılar. Yetkililer de zorlu kış şartlarını göz önünde bulundurarak servislerin trafiğe çıkamayacağını, öğrenciler için risk teşkil edeceğini bildirdiler. Özellikle Aybastı’da kar yağışının ardından oluşan buzlanma da araç sürücülerine zorluk çıkardı. Belediye ekipleri kar yağışında 13 araçla sahaya çıkarken, polis, jandarma, yedaş ekipleri de sürekli olarak sahada bulundular.
Ocak ayının girmesi ile birlikte Aybastı’da kış etkisini daha fazla göstermeye başladı. Şehir merkezini ve mahalleleri hemen hemen her hafta etkisi altına kar yağışı ulaşımda da olumsuzluklara neden oldu. Yüksek kesimlerde yer alan mahallelerin yoluna öncelik verildi. Ordu Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde yoğun kar yağışının sürdüğü, bazı bölgelerde tipi ve fırtınanın etkili olduğu belirtildi.
İl genelinde 54 mahalle yolunun ulaşıma açılması için çalışmaların sürdüğü aktarılan açıklamada, 452 personel ve 349 araçla çalışmaların devam ettiği kaydedildi.
Ayrıca bu hafta etkili olan rüzgar evlerin çatısını uçurdu, ağaçları kökünden söktü, elektrik hatlarına da zarar verdi.