Aybastı’da Meslek Yüksek Okulu Heyecanı
Görev süresince Aybastı’ya Meslek Yüksek Okulu kazandırmak için özel çaba haracayan Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar amacına ulaşıyor. Siyasilerle ve Ordu Üniversitesi Rektörlüğü ile görüşerek her türlü şartları yerine getiren Başkan Gündoğar Meslek Yüksek Okulu için belirlenen arsadan hafriyat alımını başlattı. Konu hakkında açıklama yapan İzzet Gündoğar;
Görev süresince Aybastı’ya Meslek Yüksek Okulu kazandırmak için özel çaba haracayan Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar amacına ulaşıyor. Siyasilerle ve Ordu Üniversitesi Rektörlüğü ile görüşerek her türlü şartları yerine getiren Başkan Gündoğar Meslek Yüksek Okulu için belirlenen arsadan hafriyat alımını başlattı. Konu hakkında açıklama yapan İzzet Gündoğar; ‘’ Küçükyaka Mahalleli hemşehrilerimizin kuruş kuruş topladıkları paralar ile alınıp devlete hibe edilen şuan Aybastı Belediyesinin mülkiyetinde olan yaklaşık 13 dönümlük yer üzerinde Ordu Üniversitesi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde çalışmalarımızı başlattık. Aybastı Meslek Yüksek Okulunun bu alana yapılması için fikir bilriğine vardık. Başta AYDEF Başkanımız Ali Danış olmak üzere tüm dernek başkanlarımızla ve Küçükyakalı hemşehrilerimize Aybastı sevdalısı dostlarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde de bu okulun Aybastılılar tarafından yapılması halinde Aybastı’ya Yüksek Okulun açılacağı kanaatine vardık. En son AK Parti Milletvekilimiz Doktor Şenel Yediyıldız, AYDEF Başkanımız, Dernek Başkanlarımız ve ağırlıklı olarak Küçükyakalı hemşehrilerimiz ile bu okul ile ilgili bağış toplama kahvaltısında bir araya geldik. İstanbul’da yaşayan iş adamlarımız ile okula katkı anlamında görüşmeleri sürdüreceğiz.
Biz Aybastı Belediyesi olarak hafriyat alımın başladık. Allah hayırlı ve uğurlu etsin. Burada herkesin emeği var. Okulumuzu Aybastı’mıza kavuşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ dedi.
Haber: Özkan AKSU