Aybastı’da Meydana Gelen Heyelanlara Müdahale Gecikmedi
‘’ Başkan Beytullah Geçtan Heyelan Alanlarını Yerinde İnceledi ‘’
Aybastı'da son günlerde yağan yağmur ve kar sonrası bazı bölgelerde toprak kaymasına neden oldu. Kutlular, Sağlık ve Armutlu mahallelerinde yaşanan heyelanlar vatandaşları ve sürücüleri tedirgin etti. Heyelan bölgelerine gönderilen Aybastı Belediyesi ekipleri acil olarak yapılması gereken çalışmaları yaparak ulaşımda oluşacak olan aksaklığın önüne geçti.
Heyelan oluşan yerlere giderek incelemede bulunan Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Son bir haftadır ilçemizde devam eden yağmur ve yüksek kesimlere düşen kar yağışı bazı bölgelerimizi olumsuz etkileyerek doğal afete sebep oldu. Kutlular Mahallesi, Armutlu Mahallesi ve Sağlık Mahallesinin belirli bölgelerinde meydana gelen heyelandan dolayı yollarda çökme, bazı mevkilerde yolları kapatacak şekilde toprak kaymaları meydana geldi. Belediye ekiplerimiz ile birlikte heyelan alanlarını yerinde inceleyerek öncelikli çalışmalarımızı başlattık. Özellikle sürücülerimizin dikkatli olmasını, vatandaşlarımızın ise olası bir toprak kaymasında direkt olarak Aybastı Belediyesi ekiplerimiz ile iletişime geçmesini önemle rica ederiz." ifadelerini kullandı.
Heyelan bölgelerine anında müdahale eden Aybastı Belediyesi ekipleri yüksek kesimlere düşen kar yağışının ardından yollarda oluşacak buzlanmanın da önüne geçmek için Nisan ayında karla mücadelesini sürdürdü. Nisan ayında ilçeye düşen kar yağışı karşısında Aybastı Belediyesi ekiplerinin yolları rahatlatmak amacı ile yüksek kesimlerde kar temizliği yapması ve yolları açık tutması vatandaşlar tarafından ‘’ Nisan ayında Aybastı Belediyesi karla mücadeleye hazır ‘’ şeklinde olumlu tepkiler aldı.
 
  Etiketler