Aybastı’da Özelenen Tablo
31 Mart Yerel seçimleri için memlekete hizmet etmek adına vatandaşların karşısına çıkan ve sahaya inen adaylar birbirlerine centilmenlik yapmaktalar. Karşılaştıkları her yerde bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı veren Belediye Başkan Adaylarının tümü kavga ve çekişmeden uzak durarak bu süreci tamamlayacaklarını belirtmekteler.
Adayların 31 Mart Yerel Seçimlerine giden yolda Avrupa sistemi bir seçimi ilçede yaşatıyorlar. Kurulacak olan kürsülerde de sadece projeler üzerinden kampanyalarını sürdüreceklerini, kim kazanırsa kazansın Aybastı için çalışmaya devam edeceklerini bildiriyorlar. Seviyeli şekilde bir seçim yarışına şahitlik eden Aybastı halkı da adayların üçünü de takdir ile karşılıyor.
Otuz yıldır yaşanan ve meydanlarda süren kürsü sataşmaları olmayacak. Bu durumda hem seçmen hem de Aybastı tümüyle siyasi kirlilikten uzak durarak rahatlamış olacak. Aybastı’da barışa ve kardeşliğe ihtiyaç olduğunun farkında olan adayların bu tutumu sergilemesi de bağların güçlenmesine, tek caddesi olan Aybastı’da siyasi kargaşanın önüne geçilmesine olanak sağlıyor. Tüm bunlara şahitlik eden Aybastı halkı da tüm adaylara aynı seviyede aynı sıcaklıkta yaklaşarak seçim sürecinin ılımlı geçtiğinden dolayı adaylara teşekkür ediyorlar.