Aybastı’da SGK Haftası Kutlandı

Aybastı ilçesinde, Sosyal Güvelik Haftası dolayısıyla Aybastı SGK Müdürlüğü kurum ziyaretlerinde bulundu.

Hafta münasebetiyle İlçe Kaymakamlığını ve Belediye Başkanlığını ziyaret eden Aybastı Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Ercan Çetinkaya gazetemize de ziyarette bulundu.

Gazetemize yapmış olduğu ziyarette; “Ülkemizde her yıl 15-21 Mayıs tarihlerini kapsayan hafta, Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Haftanın amacı, Kurumu paydaşlarımıza tanıtmak, yapılan reformu anlatmak, yeni Yasa ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda sigortalı ve işverenlerimizi bilgilendirmektir. Sosyal güvence arayışları insanlık tarihi kadar eskidir. Sosyal Güvenliğin önemi zamanla daha da anlaşılmış, buna paralel olarak sistem de gelişerek bu günkü modern hale gelmiştir.  Ayrıca Şube Müdürü Ercan Çetinkaya zaman zaman SSK da yapılan yenilikler esnafımıza ve çalışanlara getirilen kolaylıkları bilgilendirmek amacıyla esnaf ziyaretlerinde ve şubemize gelen vatandaşları bilgilendirip rehberlik yapmaktayız.

Bizde kurum olarak insan odaklı çalışmayı ilke edinmek, sigortalı ve işverenlerimize ülkemize yakışır nezaket ve titizlikle hizmet verebilmeyi amaç edindik" dedi.