Aybastı Devlet Hastanesine 3 Uzman Doktor Atanıyor
Uzun zamandır Aybastılı vatandaşların ve siyasilerin gündemini meşgul eden Aybastı Devlet Hastanesinde bulunan doktor eksiği atama ile kapanacak. Münhal Kadro atamaları yani boş olan kadroların doldurulması için yapılan atamalar kura ile yapılacak. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan atamalar listesinde Aybastı Devlet Hastanesi de bulunuyor. Aybastı Devlet Hastanesi için Sağlık Bakanlığı münhal kadro kurasında İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmak üzere 3 uzman doktor atama listesinde yer alıyor. Doktorların atamaları yapıldıktan sonra en geç Mayıs sonuna doğru göreve başlayacağı bildiriliyor.
 Aybastı Devlet Hastanesine yapılacak olan atamalar ile ilgili müjdeyi henüz Belediye Başkanı Adayı iken doktor sıkıntısını gidermek için görüşmeler yapan, Ordu Valiliği tarafından görevlendirme ile ilçede bulunan doktor sıkıntısının en azından kısmi olarak giderilmesini isteyen ve ilçeye görevlendirilmiş uzman doktorların gelmesini sağlayan, Ordu Milletvekili TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Şenel Yediyıldız ile birebir görüşmelerinde özellikle sağlık alanında ilçenin yaşadığı sıkıntıları ileten Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan verdi.
Kendi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile vatandaşlara müjdeyi veren Başkan Geçtan; ‘’ Yaptığımız girişimler neticesinde Sağlık Bakanlığının bugün yayınlanan 86. dönem devlet hizmet yükümlülüğü münhal kadro kurasında ilçe Devlet Hastanemize İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmak üzere 3 uzman doktor atama listesine alınarak bu ay sonu kuraları çekilerek Mayıs ayı içerisinde görevlerine başlayacaklarıdır. Bizlere bu çalışmalarımızda destekleri ile her zaman yanımızda olan başta Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Ordu Milletvekilimiz Şenel Yediyıldız olmak üzere Milletvekillerimiz Metin Gündoğdu'ya, Ergün Taşçı'ya, İl ve ilçe teşkilatımıza ilçem adına teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.