Aybastı Fen Lisesi Öğrencileri Tiyatro Festivaline Katıldılar
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ordu’da düzenlenen Tiyatro Festivaline Aybastı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursa katılan Aybastı Fen Lisesi öğrencileri katıldılar. OBKT Genç Tiyatro Günlerinde 2 Perdelik komedi oyunu ‘’ Acil Servisi ‘’ oynayan öğrencilerin oyununu Aybastı Halk Eğitimi Merkezi Tiyatro Usta Öğreticisi Şafak İlhan yönetti.
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan festivale birçok ilçeden tiyatro ekibi katıldı. Aybastı Halk Eğitimi Merkezi Tiyatro Kursu Usta Öğreticisi Şafak İlhan yaptığı açıklamada;
‘’ Bu festivale katılmamızda büyük emekleri olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’e Aybastı Belediye Başkanımız Beytullah Geçtan’a, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Beytullah Saygı’ya, Milli Eğitim Müdürümüz Onur Bekyürek’e teşekkür ederim. Çocuklarımızın her alanda kendisini geliştirmesi ve sosyal ortamlara alışması için tiyatro vazgeçilmez bir araçtır. Tiyatro oyunu sadece yetenekleri ön plana çıkaran bir sanat olarak görülmemelidir. Bir tiyatro salonu bile bulunmayan Aybastı’da bu şartlarda buralara kadar gelerek kendi çalıştıkları oyunu sergileyen öğrencilerime ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün burada bu oyunu sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra da aynı çalışmalarımızı sürdürerek çeşitli festivallere katılmak için çaba göstereceğiz.’’ Dedi.
 
  Etiketler