Aybastı Gözlem Gazetenize Büyükşehir Belediyesine Giriş Yasağı Kalktı...
İlçenin gözü kulağı olan ve halka adanmış bir gazete olarak 15 yıldır hizmet veren sizin gazeteniz Aybastı Gözlem’in Büyükşehir Belediyesine giriş yasağı kalktı. Siyasiler tarafından verilen vaatlerin yerine getirilmemesini ve diğer ilçelere yapılan yatırımların gerisinde kalınmasının sebebini işlemek bazı kesimler tarafından suç sayıldı. Şimdi Aybastı halkına soruyoruz; Aybastı Gözlem Gazetesinin vaatleri ve yatırımları takip etmesi suç mu? İşini yapan bir gazeteye talimatlar vererek yaptırım uygulayanların ardından Gazeteniz tekrar Büyükşehire girmeye başladı.
İlçeyi temsil eden siyasiler Büyükşehirden yeterince faydalanamadılar. Komşu ilçelerde yapılan yatırımların yanında Aybastı ilçesi Büyükşehir’den bir şey alamadı. Sıcak asfalt döküldü, kültür sarayı yeri istimlak edildi ve öylece kaldı. Aybastı’nın bu gibi sorunlarını dile getirmek bizim gazete olarak birinci derece asli görevlerimiz arasındadır. Bu sorunları dile getirdiğimiz için ve memleketimizin yatırımlarını takip ettiğimiz için Gazetenize yapılan yaptırım kim tarafından yapılırsa yapılsın sökmez. Yıllardır sizden aldığımız güçle zor koşullarda dün sürdürdüğümüz yayın hayatımıza bugün de devam etmekteyiz. 15 yıldır Aybastı’ya hizmet ediyoruz.
Ordu Büyükşehir Belediyesine girmeyen tek gazete olan Aybastı Gözlem Gazetesine yaptırım kalktı. Aybastı’nın siyasi ayakları; gazetenin bazı sayılarını Belediye Başkanına götürüp giriş yasağı koyduracaklarına, ilçenin haklarını almak için masaya vurmalıydınız… Bunu yapamadınız !