Aybastı Jandarma Komutanlığından Anlamlı Konferans
Aybastı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan ve sunulan Şehitler ve Gazilere Saygı Konferansı Aybastı Fen Lisesi konferans salonunda yapıldı.  Konferansa Aybastı Kaymakamı Yusuf Beran Vuran, Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, Jandarma Garnizon Komutanı J. Teğmen Muhammet Ali Gökkan, Gaziler, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.
Sunumu esnasında duygulu anların yaşandığı konferans dünden bugüne ışık tutarak şehitlerin ve gazilerin tekrar anılmasına vesile oldu. Katılımcılar tarafından ilgi ile takip edilen programda öğrenciler tarafından şiirler ve şehit mektupları da okundu. Program sunumun ardından Aybastılı gazilerin anılarını ve yaşadıklarını anlatmaları ile devam etti. Gazilerin yaşadıklarını anlatmalarının ardından Şehit Çocuğu olan ve Babasını 2 yaşında iken kaybeden Arif Şahin katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Arif Şahin ‘’ Aslında ben de bir gaziyim ‘’ diye başladığı sözlere şu şekilde devam etti;
‘’ Aslında ben de bir gaziyim. Kolumu kaybetmedim, bacağımı, gözümü elimi kaybetmedim. Babamı kaybettim. Babasız büyüdüm. Bizler şehit yakınları olarak ne zaman Şehit Çocuğuyum desek hemen ‘’ Devlet size bakıyor, maaşınız ne kadar? ‘’ diye cümlelerle karşılaşıyoruz. Evet maaşımız iyi, devlet bize bakıyor. Annem çok iyi maaş alıyor. Ama ben Babamı kaybettim. Babasız büyüdüm. Hayali ile yaşadığım babamı bazen gördüğümde peşine gitmek istedim ama ben babamı hiç yakalayamadım. ‘’ dedi.
Program protokol ve gazilerin bir arada fotoğraf çekinmelerinin ardından son buldu.