Aybastı Kaymakamı Özsoy; ‘’Yaylada Yeni Talanlar Olmayacak’’
Aybastı İlçe Kaymakamı Refik Özsoy Perşembe Yaylasında bulunan kaçak yapılar ile ilgili açıklamada bulundu. Perşembe Yaylasında mera alanlarının devlete ait olduğunu söyleyen Refik Özsoy ilçe genelinde çeşitli sıkıntıların yaşandığını bildirdi. Perşembe Yaylasında kaçak yapı yaparak kendilerinin yeri gibi devlet arazisinden para kazanma peşinde olanlara geçit yok dedi.
İç İşleri Bakanlığı tarafından çıkan genelge Ordu Valisi Seddar Yavuz’a ulaştıktan sonra Vali Seddar Yavuz ilçe kaymakamlıklarına genelgeyi bildirerek talimatı verdi. Konu hakkında açıklama yapan Aybastı Kaymakamı Refik Özsoy İç İşleri Bakanlığı ve Valiliğin talimatlarına kesinlikle uyulacağını bildirirken, bundan böyle Perşembe Yaylasında mera alanlarının talanına izin verilmeyeceğini söyledi. Takipçiliğini bizzat kendisinin yapacağını, seçim döneminden seçim dönemine yapılan kaçak yapılara artık göz yumulmayacağını açıkladı. Mahalle muhtarları ile bir araya gelen Refik Özsoy obalar hakkında raporları isterken, Perşembe Yaylasında oluşan talan için ise iş başına geçti. Obalardaki araştırmalar yapılarak gerekli yerlere müdahale önümüzdeki günlerde uygulanacak.
Ayrıca hayvancılık ile uğraşan vatandaşların ise Valilikten özel olarak aldıkları ağıl iznini süresi içerisinde kullanacaklarını, sezon bitiminde yıkmaları gerektiğini söyleyen Aybastı Kaymakamı Özsoy bu tür alanların da yıkımının yapılacağını açıklamış oldu. Vatandaşların ise bu yasaklara uymalarını, uymayanlar ile ilgili olarak kesin suretle yıkımların yapılacağını duyurdu.