Aybastı Kaymakamı Refik Özsoy’un Babası Mustafa Özsoy Vefat Etti
Aybastı ilçe Kaymakamı Refik Özsoy’un babası Mustafa Özsoy vefat etti. Bir süredir Aybastı’da Kaymakam oğlu Refik Özsoy’un yanında ikamet eden Mustafa Özsoy 16 Nisan tarihinde rahatsızlaşarak Aybastı Devlet Hastanesinde muayene oldu. Hastanede yapılan ilk teşhis kalp krizi olarak belirlendi ve Mustafa Özsoy’un sevki istendi. Kısa süre sonra tekrar fenalaşan Mustafa Özsoy kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu.
Düğün hazırlıklarını tamamlamak üzere Ankara’da bulunan Kaymakam Refik Özsoy’a acı haber verildi. Kaymakam Refik Özsoy haberi alır almaz yola çıkarak 27 Nisan Perşembe günü Aybastı’ya geldi. Refik Özsoy’u acı gününde yalnız bırakmayan Aybastılılar baş sağlığı dileyerek İlçe Kaymakamının acısına ortak oldular. Cenaze merasimine Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Jandarma Alay Komutanı, Çevre İlçe Kaymakamları, Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, Çevre İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda bürokrat katıldılar. İlçe Kaymakamı Refik Özsoy’un babası Mustafa Özsoy’un cenaze namazı Aybastı Merkez Camiide kılındıktan sonra Mersin’deki köylerinde toprağa verilmek üzere yola çıktı. Aybastı’dan da çok sayıda vatandaş Mustafa Özsoy’u son yolculuğuna uğurlamak için Mersin’e gitmek üzere yola çıktılar.
Aybastı gözlem gazetesi olarak merhum Mustafa Özsoy’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, aile efradına ve dostlarına başsağlığı dileriz.