Aybastı Kaymakamı Yusuf Beran Vuran Görevine Başladı
Aybastı Kaymakamı Refik Özsoy’un tayini çıkarak ilçeden ayrılmasının ardından Aybastı’ya atanan Sivas Valiliğine bağlı Kaymakam Yusuf Beran Vuran görevine başladı.
Refiklik görevlerini Bursa Kestel ve Kars Kağızman’da tamamlayan Y. Beran Vuran ilk görev yeri olan Aydın’ın Kuyucak ilçesinde 2 ay kadar görev yaptı. İlk görev yeri olan Kuyucak ilçesinde göreve başladığı gün Devlet Hastanesine sıradan bir vatandaş gibi giderek denetleme yapması yerel basında geniş bir yer alırken vatandaşlar tarafından da yapmış olduğu hareket takdir topladı.
Aybastı ilçesinde 14 Eylül Cuma günü göreve başlayan yeni Kaymakam Vuran ilçe esnafı, Kurum Amileri, Aybastılı vatandaşlar tarafından da sıcak kanlılıkla karşılandı. Makamında hoş geldin ziyaretlerini kabul eden Kaymakam Yusuf Beran Vuran da bu durumdan memnuniyet duydu. Görev yerlerinde tempolu çalışması ile gündeme gelen yeni Aybastı Kaymakamı ilçeye alışmakta zorluk çekmedi.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunu olan Yusuf Beran Vuran aynı zamanda Batman Barosunda Avukat olarak kaydı bulunuyor. İlçemizde görev yapacak olan Yusuf Beran Vuran’ın Özgeçmişi;
1992 Diyarbakır-Sur doğumlu olan Yusuf Beran Vuran, üniversite öğrenimini Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2016 yılında tamamladı. Halen Batman Barosu’na kayıtlı avukat olan Vuran, üniversiteden mezun olduktan sonra Sivas Valiliği’nde maiyet memuru olarak göreve başladı. Daha sonra Bursa-Kestel Kaymakamlığında 1. Refikliğini gerçekleştiren Vuran, 2. Refikliğini Kars Kağızman Kaymakamlığında yaptı. Vuran, kaymakam olarak ilk görev yeri Kuyucak’taki görevinin ardından ikinci görev yeri olarak Aybastı ilçesine atandı.