Aybastı Kent Konseyi Projeleri Sunuma Çıkacak
Hayallerimizdeki Aybastı’yı Biz Yapalım fikri ile proje hazırlama kampanyası başlatan Aybastı Kent Konseyi proje çalışmalarını tamamladı. Finale kalan Projeler belirlendi ve sunuma çıkıyor.
Aybastı Kent Konseyinin 31 Ekim 2016 tarihinde aldığı kararla yürürlüğe giren proje yarışması, Aybastı Kaymakamlığı ve Aybastı Belediye Başkanlığı koordinatörlüğünde Aybastılı tüm öğrencilere duyurulmuştu. İlkokul, ortaokul ve lise – Üniversite kategorisinde ödüllendirilecek projeye öğrenciler tarafından ilgi de oldukça yoğun oldu.
Son teslim günü olarak belirlenen 21 Nisan 2017 tarihi itibari ile proje yarışmasına 125 proje ile başvuru yapıldı. 125 projenin içerisinden her kategoride 5’er proje finale kalmaya hak kazandı. Final bölümü ise 06 Haziran Salı günü Saat 10:00 itibari ile Aybastı Fen Lisesinde halka açık bir şekilde jüri önünde gerçekleşecek. Finale kalan her yarışmacı için projesini tanıtmak adına 7 dakikalık süre verilecek. Aybastı Belediyesi tarafından 3 kategoride birinci olanlara toplam ödül bedeli 6000 TL olacak. Proje yarışmasında ödüllendirilecek öğrenciler arasında da sıkı bir rekabet olacağı tahmin ediliyor.
Birinci olan projeler 07 Haziran Çarşamba günü 21:00’da Aybastı Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında halkın huzurunda proje sunumları ile halka duyurulacak. Plaket ve Ödül töreni de yine halkın huzurunda proje sahiplerine verilecek.