Aybastı Kent Konseyine Projeler Sunuldu Top İlçeyi Yönetenlerde
Aybastı Kent Konseyi tarafından başlatılan ‘’Hayallerimizdeki Aybastı’yı Biz Yaratalım’’ proje yarışması kapsamında dereceye giren projeler geçen hafta açıklanmıştı. Projelerin sunulması ile top artık ilçeyi yönetenlere geçti.
En önemli projelerden olan ve yıllardır siyasiler tarafından vaat olarak kullanılan Sağlık Meslek Yüksek Okulu İlkokul kapsamında hazırlanan projelerde listeye girdi. İlköğretim öğrencisinin bile ileriyi görerek Aybastı için böyle bir proje sunması siyasilerin düşünmesi için bir ışık oldu. Yıllardır söz verilen fakat ilçeye bir türlü kazandırılamayan Sağlık Meslek Yüksek Okulu’nun artık getirilmesi için ne gerekiyorsa siyasiler tarafından biran önce yapılmasını 7’den 70’e herkes bilmiş oldu. İlköğretim okulundan çıkan bu proje 7’den 70’e herkesin bir yüksek okul istediğini de gösterdi.
Ayrıca projeler içerisinde yine seçimlerde söz konusu olan Huzur Evi projesi de dereceye girdi. Siyasiler tarafından seçim dönemleri söz verilen huzur evi için hiçbir çalışma olmadı. Yine ilkokul kategorisinde dereceye giren huzur evi projesi Aybastı için gerekli hizmetlerden biri olacaktır. Huzur evi yaşlı insanların, aileleri tarafından horlanan insanların sıcak yuva ve devlet şefkatinin olduğu bir ortamda yaşamaları gerekmektedir. Bu iki projenin ve diğer dereceye giren projelerin hayata geçirilmesi için de siyesilere büyük rol düşmektedir.
  Etiketler