Aybastı Kitabına Sahip Çıktı
Yedi Dağın Ardı Aybastı Perşembe Yaylası kitabı Aybastılılar tarafından yoğun ilgi gördü. Kitabın Yazarı Emekli Astsubay-Tarihçi Kemal Düz düzenlediği imza gününde kitabını Aybastılılar ile buluşturdu.
Ensar Kitabevi'nde düzenlenen törene çok sayıda bürokrat ve vatandaş katıldı. Aybastı’da Belediye Başkanlığı yapmış isimler de imza gününde yerlerini aldı. Tören başlamadan önce kısa bir konuşma yapan Kemal Düz kitap için gerekli bilgi ve belgelerin uzun yıllardır toplandığını, gerekli araştırmanın sonlanması ile kitabın baskıya verildiğini söyledi. Okuyucuların takdirine sunulan kitap Aybastılılar tarafından yoğun ilgi gördü.
Aybastı'da kentleşme ve göç konusu sebepleriyle sonuçlarıyla inceleyen, Aybastılı şair ve yazarlar tanıtılarak eserlerinden örnekler verilen, Tarihsel, kültürel, ekonomik, coğrafik ve sosyolojik açıdan tüm yönleriyle Aybastı'yı gözler önüne seren kitap, tarihten bir yaprak niteliği taşıyarak, ileride Aybastı ve Perşembe Yaylası üzerine inceleme ve araştırma yapacaklara günümüze ait bir miras olan kitap internet sitelerinde ve kitabevlerinde yerini aldı.
Araştırmacı yazar Kemal Düz, Kitabı imzalatmak için kuyruk oluşturan Aybastılılar ile teker teker ilgilendi. Aybastı’da düzenlediği imza gününden sonra Ordu ve Fatsa’da da imza günleri düzenleyen Kemal Düz Bafra’da da imza günü düzenledi.
  Etiketler