Aybastı Kültür Merkezinin Yapımı Tekrar Başladı
‘’ 1 Yıl önce Temeli Atılan ve Tören Yapılan, Daha Sonra Bilinmeyen Sebeplerden Dolayı Durdurulan Kültür Sarayı İnşaatına Tekrar Başladı. ‘’
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına Temel Atma Töreni ile başlanan Kültür Sarayı İnşaatı hala belirlenemeyen sebeplerden dolayı  yine Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulmuştu. İhalesi yapılan Kültür Sarayının inşaatı ne olduysa geçen hafta yeniden başladı. İş araçlarının çalışmaya başladığı inşaat alanının bir daha durup durmayacağı gizliliğini korurken konuyla ilgili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz açıklama yaptı;
 “Efendim Aybastı Kültür Merkezi’nde inşaat durdu. Bu doğru. Peki durduyu söylerken bunu niye söylemiyorlar. Benim Ordu Büyükşehir Belediye sıfatıyla Ordu ilinin 19 ilçesine şehir merkezi dahil ilk ihalesini yaptığım kültür merkezi Aybastı Kültür merkezidir. Kaç lira 9 buçuk trilyon. Ne var içinde belediye binası var, sauna var, kültür merkezi var, hanımlar lokali var, aklına ne geliyorsa var. Aldığımız yer ilçe belediyesinden. Yaptığımız ihale nihayetinde oradaki hafriyattan kaynaklanan olumsuzluklar, bizimde kendi bütçemizden kaynaklanan olumsuzluklar sebebiyle başladığı takvim işlemeye devam ediyor. Seçime kadar yani gelecek yıl Mart ayına kadar Aybastı Kültür Merkezine sizlere teslim edeceğiz.” Dedi.
Enver Yılmaz durdurulmasını hafriyatta yaşanan olumsuzluklar ve bütçedeki olumsuzluklara bağlarken Aybastı halkı ise inşaat alanının Perşembe Yaylasında yaşanan talihsiz olaydan sonra durdurulmasının altında ne yattığına cevap arıyor. Aybastı’ya seçim vaadi olarak söz verilen Kültür Sarayının bitiminin yine ‘’ Seçim Zamanına ‘’ denk getirilmesi ise bilerek geciktirildi diye tepkiler topluyor.
Bazı vatandaşlarda ilçenin ana gelirlerini toplayan Büyükşehir Belediyesinin ekonomik imkansızlıklardan dert yanması gülünçtür demekteler.
Haber : Nevin ESER