Aybastı MHP İlçe Başkanı Makam Odasında Rehin Kaldı
Aybastı MHP İlçe Başkanı Abdullah Kendir 12 Aralık 2017 tarihinde aldığı görevi ekibi ile birlikte sürdürürken son günlerde yaşananlar MHP içerisinde şok etkisi yarattı. Olayların başlangıcından bitişine kadar her şeyi gazetemize anlatan MHP İlçe Başkanı Abdullah Kendir ‘’ Beni Genel Merkez göreve getirdi, ancak genel merkez görevden alır ‘’ dedi.
Abdullah Kendir daha önce İl Başkanı Köksal Yılmaz ve MHP Ordu Milletvekili Adayı Cemal Enginyurt ile görüşerek boş bir gün belirtmelerini ve Aybastılı seçmenlerle iftar programı düzenlemek istediklerini söyledi. Köksal Yılmaz ve Cemal Enginyurt ise 10 Haziran Pazar gününe programlarının boş olduğunu bildirdiler. Bunun üzerine mekan ve yemek işlerini ayarlayan Abdullah Kendir’e gelemeyeceklerini ve Gölköy’de daha önemli bir program olduğunu belirttiler. Her şeyi ayarladıktan sonra gelemeyecekleri haberini alan Abdullah Kendir Cemal Enginyurt ve Köksal Yılmaz’a
 ‘’ Sayın başkanım, tamam nasıl isterseniz öyle yapın. Ama şunu unutmayın artık biz burada sorana cevap veremez olduk. Cemal Vekil niye gelmiyor Aybastı’ya diye. Bir bir sürü insana söyledik vekilimiz Cemal bey gelecek diye. Kendiniz bilirsiniz. Ama isterseniz mitinglere de gelmeyin. Herhalde sizin gözünüzde Aybastı diye bir ilçe yok. Saygılar. Hatam varsa özür dilerim. ‘’ diyerek mesaj attı.
‘’ Köksal Yılmaz; Bir Aybastı Bize Oy Vermese Ne Olur? ‘’
Bu mesaj üzerine Köksal Yılmaz yanında Ali Sürmeli’yi de alarak Aybastı’ya geldi. İlçe Başkanı Abdullah Kendir ile 3 kişi parti binasında Köksal Yılmaz ve Ali Sürmeli’yi karşıladılar. Köksal Yılmaz bu mesajı nasıl attığını sordu. İlçe Başkanı Abdullah Kendir de ‘’ size sitem edemeyeceksem kime edeceğim’’ diyerek cevap verdi. Bu arada çıkan karşılıklı tartışmada İl Başkanı Köksal Yılmaz; ‘’ Bir Aybastı bize oy vermese ne olur? Dedi. Yaşanan tartışma sürerken Köksal Yılmaz Ali Sürmeli’ye Aybastı İlçe Başkanı Abdullah Kendir adına istifa dilekçesini yazdırdı ve Abdullah Kendir’den imzalamasını istedi. Böyle bir beyanının olmadığını, kağıdı imzalamayacağını belirten Abdullah Kendir çareyi polisi aramakta buldu. Emniyet teşkilatından gelen ekip Abdullah Kendir’i parti binasından çıkardı. Abdullah Kendir kendi makamında yaşadıklarından dolayı MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz’dan suç duyurusunda bulundu.
Tüm bu yaşananların ardından gazetemize açıklama yapan Abdullah Kendir;
‘’ Yaşanan bu olay MHP adına üzücü bir olaydır. Ben bu partiye gönül verirken Hem Devlet Bahçeli’ye, hem ülkücü camiaya inanarak ve güvenerek yola çıktım. Fakat geldiğim noktada gördüm ki Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde ne Genel Başkanının, ne de parti tüzüğünün hiçbir öneminin olmadığını, il başkanının her şeyin üstünde olduğunu gördüm. Ben Aybastı ilçe başkanı olarak tabi ki temsil ettiğim partinin adayını ilçemde seçmenleri ile buluşturacağım. Mitingden mitinge gelen siyasetçi olduğu zaman buraları nasıl elde tutacağız? Takdir Aybastı halkının ve Ordu halkınındır.’’ Dedi.
  Etiketler