Aybastı Milli Eğitimde Değişim Yaşıyor
2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılında temel eğitimin yanı sıra diğer çalışmaları ile de dikkat çeken Aybastı Milli Eğitim okullaşma çalışmalarında hız kazandı. Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, projeleri ile Aybastı’da eğitim sektöründe  olumlu yönde çalışmalara imza atıyor. İzzet Gündoğar aracılığı ile Orhan Güner tarafından Ortaköy Mahallesindeki okulun yıkımı ve yeniden yapımı ile başlayan okullaşma çalışmaları Merkez İlköğretim Okulu’nun yıkılıp yeniden yapılması ile devam edecek. Aynı zamanda Aybastı İmam Hatip Lisesi için de çalışmalar devam ederken bu sene Eğitim ve Öğretim verecek olan Aybastı Mesleki ve Teknik Lise için atölye malzemeleri temin edilecek.
Merkez İlköğretim okulunun yapımı için Aybastılı İş Adamı Recep Ali Keydal ile görüşen yetkililer olumlu cevap aldılar. Milli Eğitim Müdürlüğü bunun üzerine okul ile ilgili çalışmaları başlattı. Biran önce yıkılıp yenisine başlanmasını isteyen Aybastı Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek dosyanın hazırlanması için tüm birimleri ile çalışıyor. Milli Eğitim Bakanlığına gerekli raporlar verilerek Merkez İlköğretim Okulu da yeniden yapılmaya başlanacak.
Okullaşmanın yanı sıra Aybastı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılında yapılan projeler en çok konuşulan ve öğrenciye fayda sağlayan konuların başında geldi. ‘’ Başarılı bir gelecek için biz bir ekibiz ‘’ adlı proje başlatılarak Aybastı Eğitim Komisyonu kuruldu. İlçede 4 lisede de ortak deneme sınavları yapılarak öğrencilerin başarı cetvellerine bakıldı.
Spor alanında Perşembe Yaylası Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından farklı bir şekilde gündeme taşındı. Kano Sporları ile gündeme gelen Perşembe Yaylasında Milli Eğitim öncülüğünde kurum amirleri ve öğrenciler bir arada spor kıyafetleri ile Gölette Kano Sporu yaptılar. Bu spor projesi ulusal medyada da geniş bir yer buldu.
Aybastı Fen Lisesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. TÜBİTAK Tarafından desteklenen bu proje için yine TÜBİTAK tarafından Fen Lisesine 5000 TL hibe yardımı geldi. Bunların yanında yine proje yılı geçiren Aybastı’da öğrencilerin yararına olacak olan Misafir Öğretmenim Projesi, İlk Sinema Deneyimim Projesi, Kütüphaneler Öğrencilere Göz Kırpıyor Projesi gibi projeler ile teme eğitime farklı bir renk katılarak öğrencilerin sosyal alanda da gelişmeleri sağlandı.
2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında çalışmaları daha da yoğunlaştıracaklarını söyleyen Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek yine projeler yaparak öğrenciye yararlı her kulvarda olacaklarını söyledi. Öncelikle Üniversiteye hazırlanacak olan öğrencilerin yararına olacak çalışmaların başlatılacağı, deneme sınavları ile öğrencilerin başarı oranının artırılması planlanıyor.
  Etiketler