Aybastı’nın Tanınan İsmi Beytullah Geçtan Aday Adayı Oldu
‘’ Memleketimin Gitmediğim Mahallesi, Girmediğim Sokağı, Bilmediğim Sorunu Yoktur ‘’
Aybastı Karamanlı Mahallesinden Eğitimci Beytullah Geçtan 2019 Mahalli İdareler seçimleri için AK Parti’den Aybastı Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yaptı. 10 Kasım Cumartesi günü AK Parti Aybastı ilçe binasında adaylık başvurusu yapan Geçtan’ı Karamanlı Mahallesi sakinleri, gençleri ve Aybastılı sevenleri yalnız bırakmadılar. AK Parti Aybastı İlçe Başkanı Fazlı Eren’e müraacat dosyasını teslim eden Beytullah Geçtan’a ilgi de büyük oldu.
AK Parti İlçe Başkanı Fazlı Eren aday adaylığı başvurusunu almadan önce kısa bir konuşma yaparak; ‘’ Beytullah Geçtan’ın aday adaylığı teşkilatımızı ve özellikle teşkilat başkanı olarak beni heyecanlandırmıştır. Okul sıralarında beraber oturduk, siyasi alanlarda el ele yürüdük, bugün yine aynı çatı altında birleştik. Allah Beytullah Hocamız hakkında hayırlısı ne ise onu nasip eylesin. ‘’ dedi. Fazlı Eren’in konuşmasından sonra Aday Adayı Beytullah Geçtan konuşma yaptı.
‘’ Karamanlı Mahallesinden Öhü Cemal’in Oğlu 25 Yıllık Eğitimci Beytullah Hocayım ‘’
Konuşmasına parti teşkilatını ve vatandaşları selamlayarak başlayan Beytullah Geçtan kendisini tanıttı. 25 yıllık eğitim  hayatı boyunca devlet tarafından birçok başarıyı ve takdiri gördük diyen Geçtan; ‘’ Benim için en büyük takdir Rabbimin kulluğu doğrultusunda AK Parti’mizin ve Aybastılı hemşehrilerimizin bizim hakkımızda vereceği karardır.’’ Diyerek süreç ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Konuşmasının devamında ise; ‘’ Yakinen şahit olanlar vardır. Aybastı’da görev yaptığımız sürede yokluk içerisinde Hacıosmanlı İlkokulundan başladık, Anaokulu Lisesine, Alacalar Şehit Yener Şahin İlkokuluna, Toygar’a, Zafer-i Milli’ye, Mehmet Akif Ersoy Anaokuluna ve en son bugün Fen Lisesi olarak adlandırılan Öğretmen Lisesinin yapımına katkılar sunduk. Eğitimcilik alanında ilçemize hizmet ettik.’’ Dedi.
Kendi görüş ve düşüncelerini, neden aday adayı olduğunu kısaca paylaşan Beytullah Geçtan aday adaylığı başvurusunun ardından ilçede çeşitli ziyaretler sürdürerek hedeflerini vatandaşlara anlatmaya devam ediyor.
‘’ Yerel Yönetimin Makamı Vatandaşının Yanıdır ‘’
Çıktığı bu yola vatandaşla el ele yürümeyi hedefleyerek çıktığını belirten Beytullah Geçtan;
‘’ 25 yıl boyunca giydiğim eğitim hizmeti önlüğümün üstüne, belediyecilik hizmeti önlüğünü giymek için aday adayı oldum. Benim için Aybastı, bir sevdadır, üzerine titrediğim evladımdır ve ben bu sevdaya katkı sağlamak, bu evladı en güzel şekilde yetiştirmek adına yola koyuldum. Aybastı için büyük hayaller kurdum. Bu hayalleri gerçekleştirmek için sizlerin de desteğiyle göreve talibim.
21 mahalleli ilçemizin, bu zamana kadar gitmediğim mahallesi, girmediğim sokağı, bilmediğim sorunu yoktur. Bu vesile ile sorunların çözümü için yapılması gerektiğini de biliyorum, çözüm önerisinde bulunan herkesi dinlemeye de hazırım.
Yerel yönetimin makamı vatandaşının yanıdır. Bizler bizi sevmeyenleri, bizden farklı düşünenleri, bize karşı mesafeli duranları, bizi sevenler kadar dinlemedikçe, oy vermeyenleri, oy verenler kadar sevmedikçe başarılı olamayacağımızı biliyoruz. Bu uğurda desteklerinizi bekliyoruz. ‘’ diyerek Aybastılı vatandaşlardan destek istedi.