Aybastı Spor Kendi Evinde Üzüldü
Lige iyi bir başlangıç yapan Aybastı Spor Futbol takımı kendi evinde Akyazı Spor tarafından 1-0 mağlup edildi. Sahada oynanan futbolu yorumlayan seyirciler ise adeta isyan ettiler.
Aybastı Spor geçen sezonda olduğu gibi inişli çıkışlı grafiğini devam ettiriyor. Kendi sahasında Akyazı Spora karşı almış olduğu mağlubiyet ilçede tepkilere neden oldu. Akyazı Spor golünden önce Aybastı Spor kalecisine yapılan faul ise hakem tarafından verilmedi. Önce yan hakemin golü verip vermemekte tereddüt yaşadığını daha sonra da orta hakemin ne yaptığını anlamaya çalışan tribünler golün verildiğini görünce tepkilerini daha artırdılar.
Kulüp Başkanı Ahmet Vural Yılmaz maçı yöneten hakeme pozisyon hakkında ‘’Hocam Faul Değil miydi?’’ diye maçtan sonra sorunca inanılmayacak bir cevap aldı. Olayın ardından kendi ceza sahalarına biriken Aybastı Sporlu futbolcular faul almaya çalışırken takım kaptanı İhsan Altuntaş’ın topu alıp orta sahaya dikmesi hakemin de gözünden kaçmadı. Ve maçın hakemi de yanlış kararda bunun arkasına sığınarak Kulüp Başkanına ‘’ Ben veriyordum, kendi topçunuz topu aldı orta sahaya gitti’’ diyerek kendisini savundu.
Yaşanan olay ile ilgili bu açıklama ise Aybastı Spor sevdalılarını bir kez daha yıktı.
Aybastı Spor sahasında en kalabalık maçlarından birini oynarken İlçe Kaymakamı Refik Özsoy’da karşılaşmanın ilk yarısını izleyenler arasında yerini aldı.
  Etiketler