Aybastı Spor Sezonu Açıyor
Ordu 1. Amatör Lig A Grubunda mücadele etmekte olan Aybastı Spor sezon açılışını Pazar günü Aybastı Şehir Stadyumunda yapacak. İlk maçını kendi seyircisi önünde oynayacak olan Aybastı Spor Doğa Spor ile karşılaşacak. 5 transfer ile lige başlayacak olan Aybastı Spor sezona iddialı bir giriş yapacak.
Sezona başlamadan önce gazetemize açıklama yapan Aybastı Spor Başkanı Ahmet Vural Yılmaz birçok konuya değindi. Açıklamalar konu başlıkları halinde şu şekilde oldu;
Bu Sezon Takımı Güçlendirmek Adına Transferler Yaptık
Bu sezon takıma ilave olarak 5 futbolcuyu Aybastı Spora kazandırdık. Bu futbolculardan Osman Bilir Altınordu, Yunus Emre Öksüz Ofspor, Zafer Yaldız Doğaspor, Bülent Ateş Sancaktepe Spor’dan transfer olurken Yunus Emre Zengin Aybastı Spor’un pilot takımı Aybastı Belediye Spordan geçiş yaptı. Geçen seneden Tufan Kır, Okan Yılmaz, Fatih Özdemir de takımda kaldılar. Dışarıdan takıma kazandırılan bu isimler ile birlikte yerli topçulardan Ertuğrul Hanilçe, İhsan Altuntaş, Fatih İlhan, Mehmet Altuntaş, Temel Geçtan, Gökhan Tataroğlu, Ramazan Mehmet Kellecioğlu, Ali Avşar takımda yerlerini korudular. Bu kadro ise yine yerli hocamız Ramazan Mehmet Eser’e teslim edildi.
Bu Sezon Ligdeki Beklenti Nedir?
Bu sezon ilk amacımız ne kadar zor olduğunu bilsek de Play-off maçlarına gidip Bal Ligine çıkmak olacaktır. Çünkü Aybastı Spor tarihinde bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Ekibimiz ve hocamız bu hedefe ulaşmak için yeterli çabayı göstererek, inanarak hareket ettiklerinde hedefe ulaşacağımızdan eminiz. Bizler de yönetim olarak maddi ve manevi bütün desteğimizi o duruma geldiğimizde esirgemeyeceğiz. Tüm Aybastılıların hedeflenen başarıya ulaşıldığı zaman tek yürek olacağından kuşkumuz yoktur.
Amatör Ligde Harcamalar ve Gelirler Ne Şekildedir?
Takımımızın bu sezon tahmin edilen maliyeti ligin son gününe kadar 50 Bin TL olmasıdır. Bunun yanı sıra ek giderler de eklenerek bnu maliyet ortalama her sezon 60-65 bin arası değişmektedir. Harcamalar içerisinde Futbolcuların geneline 35 Bin TL bütçe ayrılmıştır. Malzemeler ve diğer giderler ile birlikte bu miktar 50 Bin TL’yi kolaylıkla bulmaktadır.
Gelirler konusuna geldiğimizde ise bizim kulübümüze her yıl düzenli olarak Aybastı Kaymakamlığı yardımlarını yapmaktadır. Aybastı Kaymakamlığı deplasman maçlarında deplasman yemek masraflarını karşılarken sezon içerisinde sahamızda oluşan hasarlarda da yardımcı olmaktadır.
Kendi sahamızda maçlarda ise yemeklerimiz Dostlar Sofrası Gocuğun Yeri sahibi Ayhan Saygılı ve Oğulları tarafından karşılanmaktadır. Aybastı Belediyesi de araç ve yakıt masraflarını karşılarken 5 Bin TL’lik sezona başlangıç parasını yatırmaktadır. İstanbul Esenler Kıraç Dernek Başkanı Yusuf Karademir de bu sezonki formalarımızın ön reklamını alarak forma ve antreman formalarını takımımıza göndermiştir.
Yeni Sezona Başlarken Ne Kadar Yardım Toplandı?
Bu Sezon toplam 25 Bin TL Yardım toplandı ve iş adamlarımızdan yardım almaya devam edeceğiz. İstanbul ve Yurtdışında bulunan iş adamlarımızdan daha duyarlı olmalarını bekliyor. Çünkü hala 25 Bin TL gibi bir açığımız bulunmaktadır.
Aybastı Spor’a bu sezon yardım edenlerin içerisinde tüm yöneticilerden toplam 10 Bin TL alınırken, Yurtdışında ve Yurtiçinden gelen yardımlar da olmuştur. Paşa Tokmak 1000 Euro, Ramazan Emek 1500 TL, Yunus Aksu 1500 TL, Necat Arpacı 1000 TL, Selami Elmas 750 TL, Yavuz İkiz 400 TL yardım yapmışlardır. İstanbul’da bulunan iş adamlarımızdan ise henüz bir yardım gelmemiştir. Sözleri verildi ve en kısa zamanda gelmesini bekliyoruz. Aybastı Spor hepimizindir.
Yaptığınız ve Yapacağınız Hizmetler Nelerdir?
Aybastı Spor’da göreve geldiğimden bugüne yaptıklarımdan en önemlisi stadımızın ışıklandırılmasını sağlayarak geceleri idman yapılır duruma getirdik. İlk 11 kurmakta zorlanan bir takımı yedeklerden de 11 oluşacak şekilde zenginleştirdik. Takımımızı kurumsal bir kimliğe kavuşturduk. Ordu’da durumumuzu her sezon düşme hattından kurtarıp tüm takımlara karşı dişli bir rakip haline geldik. Futbolcularımızın malzemelerini eksiksiz karşıladık. Aybastı Sporu tanıtmak ve duyurmak için elimizden geleni de yapmaya devam edeceğiz. Bu süreçte Dernek kurma hazırlıklarımız devam etmekte olup derneğimiz en kısa zamanda kendi yerimize açılacaktır. Aybastı Spor Kulübü Derneği düzenli 100 üyeyi bünyesinde barındırarak işlerimizi daha kolay ve kurumsal bir şekilde halletmemizi sağlayacaktır. Her yıl halı saha turnuvası yapılacağını da buradan duyurmak isterim.
Aybastı Spor Yönetimindeki İsimler;
Ahmet Vural Yılmaz, Okan Aydın, Mikail Güç, Selami Elmas, Fatih Ebrem, Murat Çukur, Özdilek Aydoğan, Kamil Demirbaş, Aydın Akkuş, Kemal Evin, Aslan Güdük, Yavuz İkiz, Oğuzhan Saygılı, Muammer Belen, Faruk Emsan, Ümit Ak, Furkan Yaşar, Erdinç Tokat, Hacı Mehmet Haliloğlu, Hüseyin Bülbül, Hasan Evin, Mitat Aksu, Zafer İlhan’dan oluşmaktadır. Bu isimlere tek tek teşekkürü borç bilirim.
Emniyet ve Jandarma teşkilatlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.
Aybastı Spor Gruptaki Takımlar
Aybastı Spor, Altınordu Belediye Spor, Ulubey Belediye Spor, Kumru Belediye Spor, Korgan Belediye Spor, Turnasuyu Spor, Kirazliman Spor, Akyazı Gençlik Spor, Doğa Spor ve Ünye Gençler Birliği Spor
Son Olarak Söyleyecekleriniz Nelerdir?
Aybastı esnafımızdan, Yurt içi Yurtdışı iş adamlarımızdan maddi ve manevi destekleri bekliyoruz. Aybastılı vatandaşlarımızdan da 12. Adam olarak tribünde yer almalarını canı gönülden istiyoruz.
  Etiketler