AYBASTI TOKİ KONUTLARI İHALEYE ÇIKIYOR
Aybastı için önemli projelerden biri olan TOKİ Konutları ihaleye çıkıyor. Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’ın girişimleri ile ihale sürecine kadar gelen TOKİ Konutları için ihale tarihi 13 Haziran 2018 olarak belirlendi. TOKİ Konutları ile ilgili Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar da açıklamalarda bulundu.
İzzet Gündoğar Aybastı’nın güzelleşmeye ve gelişmeye devam ettiğini belirten açıklamasında;
‘’ ilçemizde neden Toplu Konut olmadığını ya da neden yapılmadığını bazı meclislerde konuşurduk. Aybastı’nın en büyük sorunu da ilçe yakınlarında hazineye ait toprak olmadığı için devlet yatırımlarını getirmek de zor oluyor. Ortaköy mahallesinde 8 dönümlük arazide gerekli imar değişikliklerini yaparak Toplu Konut İdaresine yaklaşık bir buçuk sene önce müracaat etmiştik. Devamında ön talepler toplandı. Bu kolay bir süreç olmadı. Bu süreci iyi bir şekilde yönetmemizde katkısı olan Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş’a ve Milletvekilimiz Ergün Taşçı’ya teşekkür ediyorum.
Aybastı’ya 100 konutluk TOKİ ve Sosyal Tesislerin ihale tarihi de belli oldu. 13 Haziran 2018 tarihinde saat 14:30’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ihalesini yapacak. Aynı zamanda bu ihaleye tüm müteahhit kardeşlerimizin katılmasını özellikle rica ediyoruz. Toplu Konut yapıldığında ilçemizin girişinde bir güzellik oluşacak. Şehircilik anlamında, birlikte yaşam anlamında, site yaşamı anlamında Aybastı’ya bir örnek olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Aybastı’mıza hayırlı olmasını diliyorum.’’ Dedi.
  Etiketler