Aybastı ve Kabataş’tan Gelen Başarı Hikayesi
Yazar ve televizyon programcısı Kabataşlı Nurşen Karayanız son çıkan ‘Kıyamet Çiçeği’ adlı kitabıyla Aybastılı okurlarına imza günü düzenleyecek. Nurşen Karayanız İmza günü için Ensar Kitabevi’nde okurlarıyla buluşacak.
Kariyer Yayınevi imzasıyla edebiyat dünyasına katılan eser, daha ilk gününden ilgi gördü. Kitapevleri ve web satış mağazalarında satışa sunulan kitap ülke genelindeki okur kitlesine ulaşıyor. “Adın Sızlıyor Yüreğimde” şiir kitabı ve “Tuana’dan Mina’ya Kabuksuz Yara” adlı romanıyla tanınan genç yazar Karayanız, “Kıyamet Çiçeği” ile kendini ispatladı. Kabataşlı yazarın bu yeni kitabı kapak tasarımından içerik editörlüğüne kadar tam bir profesyonel çalışma.
Kitabın arka kapağında ise şu ifadelere yer verildi: “Zamanın bile iyileştiremediği yaralar var taa eskilerden kalan. Tüketilmeyi bekleyen bir ömür gibi yalın ve zor... Kiminin ki sandık sarısı, kiminin ki çocukluktan beri gönül yarası. Kiminin ki de kadir kıymet bilmez sevdası, kiminin ki kömür tutmuş zihniyet zorbası... Böyle uzayıp gider... Sanırım bu gecenin de bir yarası var. Gökyüzü bürünmüşken karanlığa ağlamaklı bütün şehir… Evimin çatısına düşen damlalardan anlıyorum bunu. Kirpiklerim ağırlaşıyor, ışıklar kapanıyor, hiçbir yara başka bir yarayı sarmıyor. Hani her kadın, erkeğinin Kıyamet Çiçeği’ydi. Ve her aşk kırmızıdan çalınmış bir şiirdi. Masal ne vakit bitti? Kaybolmak istiyorum çoğu zaman ve uzaklaşmak her şeyden. Yaşanılan onca acının ardından, masalımızın tekrar yazılamayacağını bildiğim halde seni yazıyorum yine de. Lisedeki öğretmenden duyduğum bir şiir gibi. Her ayrılık biraz esmere çalar, değil mi?”
  Etiketler