Aybastılı Fındık Üreticilerinden Tepki
‘’ Aybastı’da 2009 yılından bu yana Belediyeyi eline alan AK Parti Aybastı’da kendisini gösteremiyor. Her seçimde %75’in üzerinde oy alan AK Parti 8 yıldır temel ihtiyaçlar olan Yol ve Su yatırımından başka yatırım yapmadı. Yapılan Hastahane C Sınıfı Olması gerekirken bu başarılamadı. Temel Atma Töreni yapılan Kültür Sarayının Temeli geri dolduruldu. Tüm bunlar yaşanırken sessiz kalan siyasiler şimdi de Fındık Üreticisine Fındığı 8 Lira’dan sattırıyor. Neden Mi ? Çünkü TMO Aybastı’da fındık alımı yapmıyor.’’
Ordu’nun birçok ilçesinde 10 liradan fındık alan TMO Aybastı’ya gelmedi. Aybastılı üretici fındığını TMO’ya vermek için Fatsa, Ordu, Ünye’ye mi gidecek? Buna bir çözüm bulamayan siyasiler üreticinin hedefi oldular. Verilen desteğin karşılığını bulamadıklarını söyleyen üreticiler Aybastı’da hiçbir iş doğru gitmiyor diyerek tepki gösteriyorlar.
AK Parti İlçe Başkanı, AK Parti Belediye Başkanı, AK Parti İl Genel Meclis üyeleri ne iş yapar diye soran Fındık üreticisi TMO Aybastı’da neden yok diye soruyorlar. Bunun sorumlusunu ise siyasilere yüklüyorlar. 10 liradan fındık alımına başlayan TMO’nun Aybastı’da olmaması yine üreticiyi mağdur ediyor. Fındığını 8 liraya tüccara bırakan vatandaş TMO’nun Aybastı’da olmadığından dolayı ton başına 2 bin lira zarara uğruyor.
Fındık fiyatlarına zaten tepkili olan vatandaşlar siyasilerinde bu konuda duyarsız davranmalarından dolayı AK Parti’nin Aybastı temsilcilerinin başarısız olduklarını her sohbette dile getirmekteler.