Aybastılılar Ordu Tanıtım Günlerinde Buluştu
İstanbul’da yoğun bir nüfusa sahip olan Aybastılılar İstanbul Maltepe’de yapılan Ordu Tanıtım Günlerinde bir araya geldiler. Ordu tanıtım günlerinde en fazla dikkat çeken ve ilgi toplayan stantların başında da Aybastı Belediyesi tarafından açılan stant oldu. Hem diğer katılımcılar hem de gurbette yaşayan Aybastılılar Aybastı Belediyesi Standını bir dakika olsun boş bırakmadılar.
Ordulular ve Aybastılılar damak tatlarının lezzetlerini, yöresel ürünleri ile memleket hasretlerini bir nebze olsun giderdiler. Aybastı Standında Ordu yöresine ait, fındık, gözleme, kara lahana, bal gibi ürünler Ordu tanıtım günlerine gelenlerin ikramlarına sunulurken en çok ilgi çeken yine Perşembe Yaylasının tanıtımı oldu. Perşembe Yaylasının doğası ve menderesler misafirlerin dikkatini çekti. Perşembe Yaylası doğal güzelliği ile ilgi ilgiyi üzerinde topladı. Ordu Tanıtım Günlerinde Aybastı’yı en iyi şekilde temsil eden Aybastı Belediyesi gelen misafirler ile de özel olarak ilgilendi.
Maltepe Ordu Tanıtım Günlerinin son gününde ise Aybastı Belediyesi tarafından açılan standa siyasiler de büyük ilgi gösterdi. Ordu AK Parti Milletvekili Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’da Aybastı Belediyesi Standını ziyaret ederken sunulan yerel ürünlerden tattı. Siyasilerin dikkatini yine Perşembe Yaylasının güzellikleri çekti.
 Ordu tanıtım günleri hakkında açıklama yapan Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar;
‘’ Maltepe Sahilinde gerçekleştirilen bu günlere anlam yükleyen en önemli şey bir arada olmak, memleket havasını burada gurbetçilerimize hissettirmek oluyor. Yöremizden ve ilçemizden bir çok ürünü tatma imkanları varken maketler halindeki ev, serendü gibi yapılarla da çocukluk yılları hatırlanıyor. Her yıl düzenli olarak tanıtım günlerinde Aybastılı hemşehrilerimiz ile Ordulu hemşehrilerimiz ile buluşuyoruz. Hasret gideriyoruz. Onlar da sağolsunlar gösterdikleri ilgi ve alaka ile memleketlerini ne kadar sevdiklerini, özlem duyduklarını göstermiş oluyorlar. Herkese çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde nice günler yaşayalım diyorum.’’ Dedi.