Başkan Ahmet Vural Yılmaz Aybastı Spor Hakkında Konuştu
2018 – 2019 Futbol Sezonun 4. Haftası geride kalırken 3 puanı bulunan ve lige kötü bir başlangıç yapan Aybastı Spor bekleneni veremedi. Bu konu hakkında açıklama yapan Kulüp Başkanı Ahmet Vural Yılmaz, ‘’ Bizim hayallerimize ve hedeflerimize ulaşacak gücümüz var. Tüm yönetim ve takım olarak bunun bilincinde olmamız ve geride kalan haftalara bu bilinçle hazırlanmamız gerekiyor. ‘’ diyerek takımın sezonu Play-Off amaçladığını belirtti.
Sezona başlarken takıma 9 transfer ile takviye yaptıklarını bildiren Yılmaz uyum sürecinin henüz geçmediğini, takım oyununun oynanmaya başladığı zaman istenen futbolu seyrettireceklerini söyledi. Ligin 3 haftasını Teknik Direktör Mehmet Eser ile yürüten Aybastı Spor 4’üncü haftadan itibaren kulüp hocasıyla yollarını ayırdı. Konu açıklama yapan Kulüp Başkanı;
‘’ Lige başlarken hedeflerimizi yüksekte tuttuk. Ve bu hedeflere ulaşmak için teknik heyetimizin istediği tarzda futbolcular ile görüşerek 9 transfer gerçekleştirdik. Tüm bunlara rağmen Aybastı Spor gibi oynamayı ve Aybastı Spor’un oyun tarzını yakalayamadık. Özellikle taraftarlarımızdan gelen tepkiler ve baskılar sonucu yönetimimiz ile bir araya gelerek hocamızla yolları ayırma kararı aldık. Bu süreçten sonra Kulübümüzün teknik yönetimini yeni bir hocaya teslim edeceğiz. ‘’ dedi.
Geçen Hafta Onur Verici Bir Hafta Oldu
Maçları değerlendiren Ahmet Vural Yılmaz özellikle geçen hafta Aybastı’da oynanan Aybastı Spor – Ordu Spor maçına dikkat çekerek yaşadığı onuru belirtti. Yılmaz; ‘’ 1967 yılında kurulan ve bir zamanlar süper ligde, Avrupa liginde top koşturarak ilimizi temsil eden Ordu Spor’a karşı takımımızın ter dökmesi bizleri tüm takım olarak gururlandırmış ve onurlandırmıştır. Ordu Spor üzerinde oynanan oyunlara rağmen Ordu Spor yine büyük bir kulüp olarak hem Türk spor tarihinde hem de Avrupa tarihinde adını andırmaya devam edecektir. Ligimizde bulunması ve rakip olarak karşımıza çıkması bizlere heyecan vermektedir. ‘’ dedi.
  Etiketler