Belediye Başkanı Enver Yılmaz Aybastı’yı Kafasından Silmiş…
2017 yılında Perşembe Yaylasında Ev Sahibi olmasına rağmen şenliklere gölge düşüren, aynı yıl ne hikmetse önce temel atma töreni yapan daha sonra Kültür Sarayı’nın inşaatını durduran Enver Yılmaz Aybastı ilçesini kafasından silmiş görünüyor.
Tüm Aybastılıların bildiği gibi Enver Yılmaz Perşembe Yaylasında yaşatmış olduğu çirkin olayla gündeme oturdu. Perşembe Yaylasında yaşanan olayların ardından ise Aybastı’ya sözünü verdiği Kültür Sarayının boşaltılan inşaat sahasını tekrar doldurarak çalışmaları durdurdu. Kimsenin bilmediği sebep ile duran Kültür Sarayı inşaatı hala devam etmiyor. Enver Yılmaz süresi içerisinde bitecek dese de Aybastılı vatandaşlar umutsuzluğunu koruyor.
Büyükşehir Belediye Başkanınından hizmet alamayan Aybastı ilçesi diğer ilçelere giden hizmetleri imrenerek izliyor. Halk Aybastı Üvey Evlat mı? Sorusuna cevap arıyor. Perşembe Yaylasında yaşanan olaylardan sonra Aybastı’ya gelmeyen Enver Yılmaz hizmetleri de göndermiyor. Vatandaşın yararına yapılacak olan yatırımlar durduruluyor. Seçim sürecinde kürsüden defalarca söz veren ve oyları çuvallayıp götüren Enver Yılmaz’dan Aybastılı vatandaş hakkını talep ediyor.
Enver Yılmaz’ın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi ile birlikte başlayan Parti İçi Çekişmeler bu sonuçları doğuruyor. AK Parti Ordu’da ve ilçelerinde kendi partilileri arasında çıkan kavgalara ve çekişmelere engel olamıyor. Bunun neticesinde Aybastı gibi ilçeler hizmetlerden yoksun bırakılıyor.
Kültür Sarayı inşaatının durdurulması ile Aybastı’ya darbe vuran Enver Yılmaz’ın bu yatırımı ne zaman devam ettireceği tartışılırken diğer hizmetlerin gelmesi noktasında da Büyük Şehir ile iletişimde olan siyasilerin harekete geçmeleri bekleniyor. AK Parti ilçe başkanının ve Büyükşehir Meclis Üyelerinin artık masaya vurması meseleyi en kökünden halletmesi gerekiyor. Arada çıkan Parti içi çekişmelerden dolayı Aybastı yeterli hizmetleri alamıyor.