Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’dan Müjde Dolu Açıklamalar
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar 06 Nisan Perşembe günü gazetemizi ziyaret ederek Aybastı’ya yapılacak olan eğitim yatırımlarından ve diğer yatırımlardan bahsetti. 2017 yılı ve 2018 yılı Aybastı için yatırım yılı olacak diyen Başkan Gündoğar Meslek Yüksek Okulu, Programa alınan Aybastı Anadolu İmam Hatip Lisesinin yeri, sanayii sitesi, kaymakamlık binası, emniyet binası ve lojmanı ve kültür sarayı – spor kompleksi hakkında açıklamalarda bulundu.
Tüm bu yatırımların programlarında olduğunu ve en erken zamanda başlanacağını bildiren İzzet Gündoğar’ın başlıklar halinde açıklamaları şu şekildedir;
‘’Önümüzdeki 2 Yıl Hükümetimizin, Büyükşehirin ve Aybastı Belediyesinin ilçemize yapacağı hizmetlerin yılı olacaktır’’
Bilindiği üzere Aybastı Devlet Hastanesinin inşaatına başlandı. Hedefimiz 2018 yılının Mayıs ayında hizmete açmaktır. Yine çevre yolundaki çalışmalarımız ile ilgili uzlaşma sağlanamayan vatandaşlarımızla mahkeme süreci başladı. 2 ya da 3 ay içerisinde sonuçlanmasını bekliyoruz. Sene sonuna kadar da kazma vurulmasını büyük bir ihtimal olarak görüyoruz.
Küçük sanayii sitemiz 2 yıl önce programa alındı. Bununla ilgili bugün son evrakların teslimi yapılıyor. Projeler zaten tamamlanmıştı. Referandumdan sonra takibini yaparak ihaleye alınması için gerekli gayretleri göstereceğiz. Bu konuda emeği geçen kooperatif yöneticilerimize, üyelerimize ve Belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü 8 yıllık çalışmanın sonucunda bu noktaya geldik. Ve bu konu önceki dönem meclis üyelerimiz ile, bu dönemki meclis üyelerimiz ile bir çok defa gündemimizi meşgul etti. Yer alma, yer verme, mahkeme süreçleri, kamulaştırma derken nihayet sona yaklaştık.
Programa alınan Emniyet Müdürlüğümüz en son Kaymakamımız, Aybastı’mızın kanaat önderleri ile yaptığımız istişare sonucunda ilçe jandarma bölük komutanlığımızın yanında önceden lojman yapılmasıyla ilgili gündeme gelen Belediyemize ait 600 metrekarelik alanda 1200 metrekare ayrı bir parsel oluşturma çalışmalarımız devam ediyor. Valiliğimiz ve İl Jandarma uygun gördüler. Şuan yazışmalar Jandarma Genel Komutanlığı ile yapılıyor. İnşallah bu yazışmalar sonucunda emniyet binamız jandarmanın bitişiğine yapılacak.
Kaymakamlık binamız 2018 yılı yatırım programına söz verildi. Oranın da yeri hazır, gelecek sene inşaatına başlanmasını bekliyoruz.
Aybastılıların özlemle beklediği kültür merkezi ve spor kompleksi için Büyükşehir Belediyesi şuan ihale aşamasında. İnşallah bu sene ona da kazma vurulur. Bir dahaki sene bitirilmesini bekliyoruz.
Aybastı son yıllarda eğitimde ortaokul, lise olarak teog ve üniversite sınavlarında Ordu’da her zaman 3. Ya da 4. Sırada yer alıyor. 19 ilçede başarımız ön sıralarda yer alıyor. Bu konuda da eğitim camiasında bulunan ve öğrencilerimiz üzerinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Okullaşma anlamında sıkıntılarımız vardı. Aybastı Anadolu İmam Hatip Lisesinin yeni binası 2017 yatırım programına AK Parti hükümetimiz almıştır. Başta Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş olmak üzere Milletvekillerimize de teşekkür ediyoruz. Yer konusunda belediye meclis toplantısında istişare yaptık. Bunun sonucunda Ortaköy’de bulunan Fen Lisesinin yanında okul alanı olarak planlanmış alanın kamulaştırılması ile ilgili girişimlerimizi başlatacağız. Bunun için 1 Milyon TL kullanmayı karar aldık. En kısa sürede kamulaştırma çalışmalarına başlayıp orası olmadığı halde başka bir yer arayışına gireceğiz. O alana bağlı değiliz, Aybastı’ya yakın bölgelerde başka yerler de olabilir. Birkaç ay içerisinde kamulaştırmayı yaparak milli eğitime teslim etmeyi ve binanın başlamasını hedefliyoruz. Amacımız Aybastı’da mevcut İmam Hatip Lisesi binasını boşa çıkarmak, cami avlusunda eğitim gören Aybastı İmamhatip Orta Okuluna daha güzel imkanlarda eğitim sağlamaktır.
YÖK tarafından onaylanan Aybastı Meslek Yüksekokulunu ilçemize kazandırmak için sabırsızlanıyoruz. Tüm STK’lar, basınımız, siyasilerimiz ve tüm Aybastılılar hasretle ve özlemle Yüksek Okulu beklemekteler. En son Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Beyin Aybastı mitingi sonrasında Milletvekilirimiz ile Büyükşehir Belediye Başkanı ile Aybastı bu okulu hak ediyor kararına vardık. Üniversite yönetimine de bildirildi. Dün ise üniversite yönetiminden iki rektör yardımcısı, inşaat daire başkanı arkadaşlarımız geldiler ve Aybastı’da bulunan alternatif okullar gezildi. Hedefimiz 2018-2019 eğitim öğretim yılına yüksek okulu kazandırmak olacaktır. Üniversite yönetiminin bize söylediği bilgi de bu yönde olmuştur. Bizlere bir okul boşaltın ve yurt imkanını sağlayın diye talepleri oldu. Bizler de Aybastılılar olarak ve Belediye olarak bu işin altına kellemizi koyacağız. Hem okulun tahsis edilmesinde hem de özel ya da devlet olarak yurt imkanını sağlayacağız. İnşallah Aybastı’mız bu yatırımlar da yapıldığı zaman eğitim alanında önümüz daha çok açılacak. Beklentilerin de %100’üne eğitim alanında cevap verecek konuma geleceğiz.
Ayrıca Aybastı Belediyesi olarak 35 km beton yol ihalesini yapmıştık. Yaklaşık 10 gün önce beton yol dökme işlemlerine başladık. Şuan ekiplerimiz Armutlu bölgesinde çalışmalara devam ediyor. Her mahallede çalışmalarımız devam edecek. 01 Aralık tarihine kadar bu çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Büyükşehirimizin yüklenici firmalarının Aybastı – Pelitözü arasında bulunan yoldaki çalışmaları da Mayıs ayında başlayacak. Aybastı merkezin asfaltı da karayolları tarafından sökülerek yenisi yapılacak. Bizler de ışıklandırmalarımızı daha güzel şekilde ilçemize yakışır hale getireceğiz.
Bugün itibari ile sebze pazarında yeni çalışmalarımızı başlattık. Orada duvarlar yaparak farklı bir alan çıkararak sebze pazarımızı ve yöresel ürünlerimizi daha rahat satabilecek bir mekan oluşturacağız. Yaklaşık 2 ay içerisinde de orası tamamlanmış olacak. Aybastı merkeze fen lisesi yolu üzerinde park projemiz var. Onun çalışmalarını da başlatıp bitireceğiz. Yine mahallelerimizde okul tadilatları, sosyal ve kültürel alanda hizmet eden salonlar, camii çevresi düzenleme çalışmalarımız devam edecek. Bu sene ağırlığı Aybastı merkeze vereceğiz. İnönü caddesi başta olmak üzere yenilenmesi gereken kaç caddemiz varsa hepsini yapacağız.
16 Nisan Referandumunun Hayırlı Olmasını Diliyorum
Bizler Aybastı olarak bir bütünüz, bu işin CHP, MHP, AK Partilisi yoktur. Bu bir parti meselesi değildir. Bu vatan ve millet meselesidir. O yüzden şunu söylemeliyim ki hayır çıkarsa PKK sevinecek, Deaş sevinecek, DHKP-C sevinecek, Hollanda sevinecek, Almanya sevinecek, İsrail sevinecek, FETÖ Örgütü sevinecek ne kadar Türk düşmanı varsa hepsi sevinecek. Bizim de düşünerek davranmamız lazım bu bir vatan meselesi. Evet çıkarsa 80 Milyon vatan evladı sevinecek. Türkiye’den beklentisi olan mazlum ülkeler sevinecek. Şuan inleyen Suriye sevinecek, Filistin halkı sevinecek. Geçen gün bir amcamız çok güzel örnek verdi; biz Elbab’a girdik tamamen kendi silahlarımızı tankımızı, topumuzu, silağımızı, mermimizi kullandık. Biz eskiden İMF’den destek beklerken kapılarda bekliyorduk ama bugün 3,5 – 4 milyon Suriyeliye 5 yıldır bakıyoruz. 20 Milyar dolar para harcadık. Türkiye’nin daha çok güçlenmesinden korkuyorlar dedi. Ben de tekrardan hemşehrilerimizin elini vicdanına koyarak bu süreci iyi değerlendirmelerini istiyorum. 16 Nisan’da Aybastılılar olarak sandıklardan Evet oylarının çıkmasını istiyorum.
13 Nisan’da Türkiye’nin gözbebeği, herkeste ayrı bir yeri olan büyük Lider Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da Ordu’ya gelecek. Mitinge gitmek isteyen tüm vatandaşlarımız için araçlar hazır bekleyecek. Aybastılıya yakışan Büyük Lideri Ordu’da en güzel şekilde ağırlamak olacaktır. Ve 16 Nisan’da destek olmak da vefa borcumuzdur.