Belediye Meclisinden ‘’ Kamulaştırma ‘’ Kararı Çıktı
Seçim sürecinde Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tarafından yıkılması vaat edilen Hacıeminoğullarına ait bina için Aybastı Belediye Meclisi toplandı. Yapılan meclis toplatısından ‘’ Kamulaştırma ‘’ kararı çıktı.
Aybastı Belediyesi Meclisi İzzet Gündoğar Başkanlığında toplandı. Meclis üyeleri ile yapılan görüşme neticesinde çıkan sonucun kamulaştırma olması ile birlikte yer sahipleri ile toplantı yapıldı. Aybastı Belediye Başkanlığında yapılan pazarlık toplantısına katılan yer sahipleri ile fiyat konusunda anlaşma sağlanamadı. Kamulaştırma kararı alan Aybastı Belediyesi karardan dönüş olmayacağını en son ihtimal ile mahkemenin fiyat belirleyerek kamulaştırmanın her koşulda yapılacağını söyledi.
Taraflar arasında yapılan toplantıda yaşanan fiyat sorunu anlaşma sağlanamadığı takdirde mahkemede çözülecek. Hacıeminoğullarına ait binanın yıkılarak meydanın genişlemesi için hem Aybastı Belediyesi hem de Ordu Büyükşehir Belediyesi kararını verdi. Verilen karar neticesinde kamulaştırma çalışmaları başlatıldı. Bu durumda Aybastı’nın merkezinde yer alan binanın her koşulda kamulaştırılıp yıkılması bekleniyor.
  Etiketler