Büyükşehir Belediyesi Aybastı’da Sahaya İndi
‘’ Her geçen gün kendisini geliştiren Perşembe Yaylası’na siyasilerden de hizmet destekleri geliyor. Günü birlik turların akın ettiği Perşembe Yaylasında ziyaretçilerin olmazsa olmazı olan Karga Tepesi’nin yolu Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak asfalt ile kaplandı. Hem festival hem de bayram öncesi bu yolun bitirilip vatandaşın hizmetine sunulması Aybastılılar tarafından tam not aldı. Perşembe Yaylasına Karga Tepesine ulaşım için ‘’ Teleferik Yapılması ‘’ da turizm hizmetinde Perşembe Yaylasına gerekli bir hizmet olarak gündem oluşturmakta. Özellikle ziyarette bulunan il dışından gelen turistler Perşembe Yaylasında Teleferik hizmetinin olmazsa olmaz bir hizmet olduğunu, biran önce yapılıp hizmete açılması gerektiğini belirtmekteler. Daha önce de gündeme gelen bu proje ile ilgili Aybastılılar siyasilerden ciddi anlamda girişimler olmasını bekliyor. ‘’
Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz göreve geldiği günden bu yana Aybastı içerisinde ve çevresi de dahil olmak üzere sahaya tam anlamıyla inmemesi ile eleştirilirken Perşembe Yaylasında yaşanan talihsiz olayın ardından da eleştirilerin odak noktası haline gelmişti. Bu sürecin ardından Kültür Sarayının durdurulması ile ‘’ Enver Yılmaz Aybastı’ya Yatırım Yapmaz ‘’ anlayışı vatandaşlara hakim olmuştu. Bu sene içerisinde tekrar başlatılan Kültür Sarayı çalışmaları ve seçim sürecinde Enver Yılmaz’ın Aybastı’ya gelerek vatandaşın içine girmesi, önemli konularda vaatler vermesi hem soğuk davranan kendi seçmenini hem de Aybastılı vatandaşları tekrar umutlandırdı.
Aybastı’da sorunların çözümü için sahaya inen Ordu Büyükşehir Belediyesi Perşembe Yaylasında da gözle görülür çalışmalar yaptı. Şenlik haftası başlamadan hemen önce Dünya Harikası Menderesleri izleme noktası olan Karga Tepesine çıkan yol tamamen sıcak asfalt ile kaplandı. Mahallelerde de yol genişletme çalışmaları, alt yapı çalışmaları seçimden sonra hız kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın Aybastı halkı ile tekrar barışmasında hizmetlerin de büyük katkısı oldu.
Seçim döneminde vermiş olduğu sözler gerçekleştiği zaman ise Aybastı’nın büyük sorunumuz var diyeceği bir sorunu da kalmamış olacak.