İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Ordu Haberleri 20.03.2020, Son Güncelleme: 20.03.2020

Büyükşehir Dezenfekte Çalışmalarını Titizlikle Yürütüyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesine bağlı vektörle mücadele ekipleri, oluşturduğu acil durum eylem planı kapsamında halkın en fazla temas halinde olduğu ve virüs bulunma ihtimali yüksek olan alanlarda dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Büyükşehir Belediyesi il genelinde ibadethaneler, alışveriş merkezleri, resmi kurumlar, toplu taşıma araçları, okullar, öğrenci servisleri, otogarlar, havalimanı, alt ve üst geçitler, bankalar, halka açık oturma alanları ve umumi tuvaletler gibi en fazla risk taşıyan alanları öncelikli kılarak tüm genel kullanım alanlarını dezenfekte edecek şekilde planlamasını yaptı.
“Ekiplerimiz, Tüm Olasılıkları Değerlendirerek Gerekli Tedbirleri Almıştı”
Ülkede henüz Corona Virüs vakası tespit edilmeden tüm olasılıkların değerlendirilerek gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Vektörle mücadele ekiplerimiz, henüz ülkemizde Corona Virüs vakası tespit edilmeden, tüm olasılıkları değerlendirerek gerekli tedbirleri almıştı. Ocak-şubat aylarında ve mart ayının ilk haftasında ilimiz genelinde bulunan riskli alanlar ekiplerimizce dezenfekte edildi. 11.03.2020 tarihi itibariyle ülkemizde ilk Corona Virüs vakasının tespit edilmesi ve 12.03.2020 tarihi itibariyle Corona Virüs salgınının Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi’ ilan edilmesi ile birlikte, ilimiz genelinde yürütülen dezenfeksiyon çalışmalarının planlanması ve uygulanması kırmızı alarm seviyesine çıkarıldı” dedi.
“Dezenfekte Çalışma Takvimi Planlandı”
Çalışmaların büyük bir titizlikle sürdürüldüğünü söyleyen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Çocuklarımızın hijyenik bir ortamda eğitim ve öğretime devam etmelerini sağlamak için gerekli tüm tedbirler alındı. Okullarda 15 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmesinin ardından, buralarda planlanan dezenfeksiyon çalışma takvimi, eğitim ve öğretime devam edileceği tarihten hemen önce yapılacak şekilde planlandı. Yurtdışından gelen direk uçuşlar sonrasında tüm havalimanı titizlikle dezenfekte ediliyor. Şehir dışından gelen yolcu sayısının çok fazla olması nedeniyle otogar ve havalimanı gibi alanlarda, dezenfeksiyon çalışmaları çok daha büyük bir titizlikle sürdürülüyor. ” şeklinde konuştu.
İlçe Merkezlerinde Dezenfeksiyon Çalışmaları Yapılacak
Bu kapsamda Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde faaliyet gösteren 529 adet toplu taşıma aracı ve 616 adet servis aracının dezenfeksiyonu sağlandı.  Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde toplam 135 adet cami ve mescidin dezenfeksiyonu tamamlandı. Aynı zamanda vektörle mücadele ekipleri, 16.03.2020 tarihinden itibaren Ulubey, Çaybaşı ve Aybastı ilçelerinden başlayarak diğer tüm ilçe merkezlerinde risk taşıyan alanlarda dezenfeksiyon çalışmaları yapacak.
Ordu Büyükşehir Bld.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar